"Nechápu, proč tohle někdo udělá. Co tím sleduje? Mstí se někdo dospělý nebo to je pouze klukovina," shrnul k události z minulých dnů v Bystřanech starosta obce Ivan Vinický. Podle něj nebyla ještě vyčíslená konečná škoda, ale už nyní jde do stovek tisíc. Plameny totiž poškodily opravenou budovu školních dílen. "Měli jsme na to dotaci, objekt byl jako nový. Nyní se musí poškozená boční zeď opravit," dodal k tomu čelní představitel obce.

Větší katastrofě v Bystřanech zabránil pohotový zásah hasičů. Pro obec na bystřanské škole uchránili dalších miliony korun. Kdyby shořely celé dílny, vyšplhala by se škoda do mnohem vyšších čísel.

Případ shořelých kontejnerů není uzavřený. Informace, které by pomohly odhalit pachatele, lze ohlásit na linkách 112, 158.

Případem zapálených kontejnerů se zabývá policie, jak potvrdila Deníku mluvčí Ilona Gazdošová. "Zatím to máme nabrané jako přestupek. Ale ještě nám nebyla vyčíslena konečná škoda. Není vyloučeno, že se celý případ překvalifikuje na trestný čin a bude se řešit jako úmysl či žhářství," uvedla mluvčí. Pachatel je podle ní zatím neznámý. Vyhodnocují se získané stopy a okolnosti s případy spojené.

Shořely plastové kontejnery na separovaný odpad u železničního přejezdu v Bystřanech a také ty, které stály v prostoru u nového hřiště v sousedství dílen u školy v Bystřanech. Na místě zůstaly pouze rozteklé zbytky plastů.

Zničené kontejnery a jejich okolí v Bystřanech.Zničené kontejnery a jejich okolí v Bystřanech.Zdroj: Se svolením Ivana Vinického

K prvnímu hořícímu kontejneru hasiči vyjížděli 1. dubna v noci, druhý požár byl o několik hodin později.

Místní to komentují ve facebookové skupině: "Hasičům díky. Tomu, kdo to udělal, přerazit ruce," napsala paní Lucie. V souvislosti s případem zničených kontejnerů lidé poukazují na absenci kamer. "Kdyby tady byla kamera, byl by vidět viník, a pak bych mu to nechala zaplatit," přidala svůj názor Kateřina.

Muž obviněný z vraždy ženy u soudu v Teplicích
Vražda jak z hororu. Dealer měl v Teplicích zabíjet nožem i sekerou, je ve vazbě

V Teplicích už v minulosti policie s hasiči řešila podobné případy. Někdo zapaloval kontejnery v Trnovanech a na šanovském sídlišti. Škody pro technické služby šly do stovek tisíc korun. V některých případech se ukázalo, že za zapáleným odpadem v kontejneru stojí děti, pro které se tato činnost stala nevhodnou odpolední zábavou. ¨

Rok 2017 a žhářka v Teplicích poničila, co mohla

Shořelé osobní auto a požárem zničených šest kontejnerů. Takovou spoušť za sebou zanechala v Teplicích 42letá psychicky nevyrovnaná žena. Když se vracela domů ze zábavy, napadlo jí, že by se mohla ještě trochu poveselit. Vzala benzín a polila jím auto v ulici U Pivovaru. Zapálila ho, a utekla. Oheň kromě auta poškodil také fasádu a okno přilehlé budovy. O dvě hodiny později vyhnala hasiče do ulic podruhé. Když o kousek dál od auta podpálila odpad v šesti plastových kontejnerech. Případem se zabývala policie. Žena skončila za mřížemi.

Tohle vás také zaujme:

Bude Mužem roku známá postava z Teplicka?

Zdroj: FK Novosedlice

Roman Kliský
Muž roku, politika, fotbal, zápas. Tepličan Kliský má všude nejvyšší ambice