Za vším je 40letý muž s bohatou trestní minulostí. Teď si vykrádáním aut "přivydělal" 230 tisíc. Už je ale ve vazbě. Při poslední vloupačce měl totiž smůlu. Vybral si auto přímo pod kamerou strážníků.

K prvním dvěma krádežím došlo v garážovém komplexu, kdy se nejprve přes skleněné luxfery někdo vloupal do vnitřku dvou vedle sebe stojících garáží. Podle policejní mluvčí Ilony Gazdošové v první z nich rozbil okno u zaparkovaného vozidla, odcizil autobaterii, hasicí přístroj a zvedák vozidel. Z druhé garáže si odnesl hliníkový žebřík, 100 metrů koaxiálního kabelu a různé nářadí. Přitom stihl ještě poškodit stojící vozidlo, do kterého se však nedostal.

Akce Kafe u Osmanyho v Modlanech.
Osmany Laffita, Decastelo a Mottlová na kávě v Modlanech. Bavili tam plný sál

"Třetí případ vloupání do vozidla byl nahlášen policistům v blízkosti plavecké haly. Zde došlo k rozbití skleněné výplně zadního okna a poškození zpětného zrcátka. Ve vozidle však zloděje nic nezaujalo, a tak odešel s prázdnou," informovala policie.

Nakonec se prakticky "chytil" sám

Čtvrtý případ krádeže věcí z vozidla byl pro dotyčného zloděje osudným. Nepočítal totiž s tím, že ho sledují městské kamery. Jeho počínání si všimli strážníci městské policie. Než ale stihli na místo dojet, zloděj rozbil okno vozidla a odcizil z něj peněženku s platebními kartami, penězi a doklady. Přibalil ještě batoh, kabelku a další věci, které mu přišly pod ruku.

"Lupu si však příliš neužil, neboť byl opodál zadržen hlídkou strážníků. Odcizené věci byly policisty nalezeny poházené různě po okolí činu a vráceny zpět majitelce. Na policejním oddělení se následně zjistilo, že má zloděj bohatou kriminální minulost," dodala mluvčí Gazdošová.

Ze zajištěných stop z předchozích krádeží se policistům podařilo objasnit celkem 4 případy se škodou 230 tisíc korun. Byl podán návrh na vzetí obviněného do vazby, kterému soud vyhověl.

Mohlo by vás také zajímat:

Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura

Čtěte: Zvenku hotovo, nyní proměna čeká vnitřek budovy nádraží v Teplicích a její okolí