Právě takový byl čtvrteční večer v teplickém Couture Atelieru Moravec, který už řadu let patří mezi přední české módní Ateliery.

Změna je život

Svoji novou zimní kolekci a kolekci společenských šatů pro rok 2009–2010 představil netradičně – v domácím prostředí, kde byl po přehlídce čas si při malém rautu a po něm popovídat a také si šaty, které přítomné dámy okouzlily, rovnou koupit.

Změnou prošel i samotný Atelier. Manželé Jiří a Naďa Moravcovi rozšířili svůj tvůrčí rodinný tým o další módní návrhářku Terezu Šikulovou, která má vnést do tvorby to, co je jí blízké, moderno a retro.

„Naďa s Terezou se budou věnovat tvůrčí činnosti, já se budu víc zabývat manažerskou činností a vytvářením zázemí,“ říká Jiří Moravec. „Nastal čas na změnu. Zažili jsme jich už celou řadu a aby člověk nezačal trpět ponorkovou nemocí, jsou asi nutné. Teď jsme zjistili, že Praha je sice důležitá a také nemáme v úmyslu ji opustit, ale Teplice, kde jsme doma, jsou srdeční záležitostí,“ vysvětluje Jiří Moravec.

Jeho žena Naďa ho doplňuje: „Chceme mít čas věnovat se našim klientkám, které už za námi přicházejí léta nejen si něco koupit, ale také si popovídat, protože ty vazby jsou nejen obchodní, ale i přátelské. A také chci mít víc času na rodinu a na děti, kterým se stáskalo, když jsem byla v Praze a domů se vracela až večer.“

Akce Atelier Moravec Fashion week, při které bylo v Teplicích v rámci nové kolekce předvedeno osmdesát modelů společenských šatů, kostýmků, široké turecké kalhoty i oblíbené overaly, bude zakončena příští týden v Praze, kde bude současně pokřtěn kalendář pro rok 2010.

Na ledovci i u moře

Nový nástěnný kalendář Atelieru Moravec byl nafocený v rakouských Alpách na ledovci Molltal ve výšce 2800 metrů, u alpských vodopádů a také na prosluněných mořských plážích v Itálii. Modelky Iveta Lutovská, Bára Kolářová a Vlaďka Erbová si tak při pózování fotografovi Vašku Kasnerovi opravdu užily.

O tom, jak taková tvorba kalendáře probíhá se dozvědí více všichni, kdo si kalendář jehož součástí je DVD ze zákulisí, koupí. Jak říká Jiří Moravec, byla to výborná zkušenost a určitě ne poslední.

Novou zkušeností jsou i komorněji pojaté přehlídky. Na ty velkolepé v divadle teď není ideální doba a navíc světový trend jde právě cestou opečovávání si zákazníka. „Velké přehlídky budeme mít také, po Praze to bude v lednu v Ostravě a v únoru v Brně, ale nové kolekce chceme předvádět našim zákaznicím tak, jako jsme to udělali tento týden , kdy k nám přijíždějí na přehlídku z Prahy, z Mělníka a dalších míst.“

Svatební šaty roku

Atelier Moravec se v roce 2006 a 2007 zúčastnil soutěže módních tvůrců Svatební šaty roku v Praze v Lucerně. Vždy postoupili do TOP 10 a v roce 2007 zvítězili, takže loni si jako vítězové užívali potlesku při velké přehlídce, která byla součástí ceny. Také letos měli Moravcovi své želízko v ohni a jejich šaty s bohatou tylovou sukní se dostaly do první pětice nejkrásnějších. Šaty doplnil účes teplické kadeřnice Jany Burdové. Možná to je začátek tvůrčí spolupráce, která by měla určitě úspěch. Teplicko se může pochlubit řadou šikovných lidí, na které můžeme být pyšní.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.