„Dost se těším na hudebníka Rockyho Leona. Skvělého muzikanta jsem viděl na festivalu v Kroměříži, publikum si získal hned po prvním songu, poté už lidi jen zpívali a tančili do konce jeho hodinu a půl dlouhé show,“ připomíná člen týmu pořadatelů Martin Nosek.

ČERNÝ KŮŇ FESTIVALU

Nosek také nastiňuje, že návštěvníky čeká velké překvapení v podobě fenomenální britské zpěvačky. „Na poslední chvíli jsme sehnali zpěvačku YoYa, která asi někomu připomene Amy Winehouse. Mohla by být letošním černým koněm celého festivalu,“ odhaduje Nosek.

Show neustane ani poté, co velké hvězdy dozpívají. „Novou scénu na Mírovém náměstí obsadí uskupení Electro Swing Allstars. Mezi vystoupeními na hlavní scéně budou excelovat tanečnice a žongléři, vše proloží a doprovodí electro swing,“ říká Jan Kubíček z pořádající Poradny pro integraci.

Letos se k Barevné planetě připojí i restaurace a kluby v Ústí nad Labem. Restaurace Podnos na Mírovém náměstí bude celý den míchat koktejly, Legends Rock Café nabídne chillout zone. Připojí se i Café ve foyer Hraničáře s afterparty od 21 hodin. Program bude před klubem Café Max i v Saturnin baru.

Zajímavým zpestřením festivalu budou také obří loutky Echt Street Puppets. Na Planetě je lze potkat od 15 do 18 hodin. „Už nyní mohu prozradit, že se letos v Ústí objeví i takové netradiční loutky, které v naší krajské metropoli ještě nikdy dříve nebyly,“ poznamenal zakladatel akce Jan Kubíček.