Vysoké renomé akce, která je v Ústeckém kraji ojedinělá, letos podtrhuje 15 kvalitních lektorů. „Jsou nejen z prestižní skupiny DANCE 2XS. Z Chicaga přijel její zakladatel Patrick Chen, z Anglie Carli Jesserson ze skupiny WINGS, jako host se mezi vyučujícími objeví Andy ze skupiny BDS ACADEMY či Honza Urban ze skupiny DISKO SATELIT Plzeň,“ konstatuje Průchová.
Stoupající zájem o výuku moderních tanečních stylů jistě ovlivnily i nedávné populární televizní soutěže, z nichž z „novácké“ Bailando se v Bílině mezi učiteli tance objeví Michal Němeček, trenér Lucie Borhyové a Petra Pika. Tradici tanečního workshopu založil před třemi roky tehdejší ředitel KC Kaskáda Antonín Moravec, dnes ředitel Divadla PALACE v Praze. Z výčtu celebrit z tanečního světa, které přijaly pozvání do severočeské Bíliny, je možné usuzovat, že pan ředitel projevuje o své „dítě“ stálý zájem. Také vedení města kvituje společenskou událost, jež slouží k jeho zviditelnění. „Ekonomické zajištění tanečního workshopu je spočítáno tak, aby byl samofinancovatelný, čili nula od nuly pojde. Ale protože je to pro město vysoce prestižní záležitost, rádi bychom účastníkům dopřáli lehký nadstandard a pomohli, aby závěrečný večer byl skutečně gala,“ říká místostarosta Roman Šebek. KC Kaskáda požádalo město o 30 tisíc z kulturního fondu. „Jelikož taneční workshop splňuje všechny požadavky grantového kulturního systému, předpokládám, že rada města 25. července tuto částku odsouhlasí,“ dodává Šebek.
Frekventanti ze všech koutů Čech jsou ubytovaní v autokempu Kyselka a ti, kteří jsou z blízkého okolí, dojíždějí. Lektoři bydlí v Základní škole - praktická. „Vzhledem k množství účastníků Tanečního worshopu jsme zajistili stravování ve Sportklubu Michala Dice a v Husitské baště,“ upřesňuje Průchová. Taneční lekce se odehrávají v sále Městského divadla, Kulturního domu Fontána, tanečním sále Základní umělecké školy a ve dvou tělocvičnách Základní školy Za Chlumem.
„První letošní dojmy? Děsné vedro!“ prohlásila s úsměvem po prvním dopoledním tréninku lektorka Ivana Hannichová. Podle jejích slov je ještě předčasné usuzovat na kvalitu letošních účastníků. „Zda je někomu z nich souzeno věnovat se tanci profesionálně odhadnu až po několika lekcích. Ale jenom talent nestačí. Tanec je dřina a výsledek té naší, týdenní, uvidíte v sobotu 21. července od 15 hodin na Kyselce,“ dodala půvabná blonďatá tanečnice ze skupiny DANCE 2XS, která je v Bílině na tanečním workshopu rovněž potřetí.