V programu oseckého koncertu zazní svěží letní sonáty od Benátčanů Benedetta Marcella a Antonia Vivaldiho, od něhož zde zažije festivalové publikum i jeho koncert e moll, dále sonáty od římského Corelliho žáka Pietra Antonia Locatelliho a od Francesca Manciniho z Neapole.
Soubor se vyznačuje vysokou uměleckou kvalitou, bohatstvím barev v interpretaci a atraktivním repertoárem. Díky tomu hostuje na významných koncertních pódiích a takových festivalech jako jsou Tage Alter Musik Herne, Bach-Fest Leipzig, Flandern-Festival Brügge, mezinárodní letní akademie staré hudby Casa de Mateus v Portugalsku a Bach Festival Philadelphia v USA, je také nositelem prestižní německé hudební ceny Echo Klassik.
Fantasticky zdobená trojlodní bazilika oseckého kláštera na půdorysu latinského kříže patří svou délkou 76 metrů k největším v Čechách. Autorem bohatých štuků je Giacomo Corbellini, krajan a současník na koncertu prezentovaných hudebních mistrů, stejně jako architekt radikálně barokní přestavby chrámu a kláštera Octavian Broggio. (tk)