Mnohokrát oceněný soubor Voces8 koncertuje každoročně po celé západní Evropě a také v USA, Asii a Africe. Vystupuje s velkým úspěchem na tak prestižních podiích, jako jsou Wigmore Hall nebo Royal Festival Hall v Londýně, Tokyo Opera City, Tel Aviv Opera House, National Concert Hall Taipei, Cité de la Musique v Paříži, Dijon Opera, Performing Arts Centre Peking či Concert Hall v Šanghaji. Pravidelně spolupracují s Londýnskou filharmonií. Z nahrávek a vysílání jej znají posluchači a diváci prestižních rozhlasových a televizních stanic jako BBC Radio 3, Classic FM, Deutschlandradio, Radio France Musique nebo Arte TV. Voces8 nahrávají u Decca Classics a Signum Classics. Se svým kritikou velmi vřele přijatým albem Eventide vyhráli britský žebříček interpretů klasické hudby. Členové souboru se velmi živě věnují vyučování a popularizaci klasické hudby i charitativním hudebním projektům v anglických nemocnicích a ústavech v rámci nadace Voces Cantabiles Music, za které obdrželi uznání UNESCO.

Na unikátním koncertu v oseckém chrámu zazní pečlivě vybraná mozaika meditativních vokálních děl renesančních mistrů Orlanda Gibbonse, Giovanniho Pierluigiho da Palestrina, Claudia  Monteverdiho, Hieronyma Praetoria, Williama Byrda, Thomase Tallise, Giovanniho Gabrieliho, od romantiků Sergeje Rachmaninova a Gustava Holsta, současných skladatelů jako Velšana Paula Mealora, mystického Kaliforňana Mortena Lauridsena, Franze Biebla, loni zesnulého   laureáta Grammy za novou klasiku Johna Tavenera a dojde i na britsky kultivované tradicionály.

Díky finančnímu přispění Ústeckého kraje je vstupné na tuto hudební událost letošního léta v kraji 210 a 150 korun. Více o přehlídce je na www.festival-mitte-europa.com.