ČTVRTEK 17.9.


Regionální muzeum Teplice
ZMIZELÉ TEPLICE
Výstava představí návštěvníkům textem a ve fotografiích místa v Teplicích dnes již neexistující nebo jsou postupem doby natolik zničená, že neplní svůj původní účel.

Informační a turistické centrum Osek
OBRAZY PETRA VELVARSKÉHO
Výstava obrazů výtvarníka Petra Velvarského

Židovská obec v Teplicích, Lipová 25
Výstava Jak viděli a vidí svět
Výstavu studentských a žákovských prací pořádá Památník Terezín a Židovská obec Teplice
Výstava potrvá do 9. října.
Výstava představuje nejzajímavější práce XII. ročníku výtvarné soutěže, jíž se pravidelně zúčastňují žáci základních a studenti středních škol, vyhlašované pravidelně vzdělávacím oddělením Památníku Terezín rok co rok. V roce 2008 organizátoři a porotci posoudili celkem 435 (34 v I. kategorii pro žáky 1. stupně ZŠ, 247 v II. kategorii pro žáky 2. stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií a 154 ve II: kategorii pro studenty 3. středních škol) prací. Sponzorskou věcných a finančních cen byla paní Hana Greenfieldová, bývalá nucená obyvatelka města Terezín, dnes žijící v Izraeli. Zvlaštní Ceny Erika Poláka, historika holokaustu a 2. světové války, který pro svůj původ byl nucen strávit léta dětství a dospívání taktéž v Terezíně, dotovala Terezínská iniciativa, sdružující přeživší z nacisty vytvořeného ghetta.
Pro soutěž bylo zvoleno téma Jak viděli a vidí svět (včera a dnes lidé, kteří byli postiženi nacismem a naplňováním jeho idejí v každodenním životě? S jakými pocity sledují lidé, kteří přežili hrůzy nacistických věznic a koncentračních táborů, aktivitu pravicových extremistických skupin šedesát a více let po svém osvobození?).


Dům kultury Duchcov
15:30 PODZIMNÍ BĚH BAŽANTNICÍ 25. ROČNÍK A MEMORIÁL HONZÍKA REICHLA 7. ROČNÍK
Začátek v 15. 30 hod, Duchcov Bažantnice. Startovné: dospělí 20,- Kč, dorost 10,- Kč, žactvo a štafety neplatí. Občerstvení zajištěno, ceny obdrží první tři v každé kategorii.


Kino Krupka
17:30 ,20:00 T.M.A.
Snímek vypráví příběh umělce Marka, který se rozhodl opustit kariéru hudebníka a na čas se usadit v opuštěném rodinném domě na samotě a věnovat se malování obrazů. Dům, kde Marek strávil s rodiči a sestrou dětství, má však tajemnou minulost. Marek postupně začíná podléhat energii tohoto podivuhodného místa, které jej odtrhává od reality. Vynořují se matné vzpomínky, nejasné obrazy dávných událostí, které tuto energii pomohly utvořit, dostávají
kontury. Citové sblížení s místní dívkou Lucií Marka motivuje k objevování souvislostí již zapomenutých tragédií, které se tu odehrály. Nadchází čas, aby dům prozradil léta utajované pravdy.


Kino Lípa Duchcov
19:00 HOME
Odborník na leteckou fotografii Yann Arthus-Bertrand vydal v roce 1999 knihu Země - krásná neznámá (česky naposledy nakl. Slovart, Praha 2007) s pozoruhodnými snímky světa, pořízenými z ptačí perspektivy. Na jejím základě vznikla stejnojmenná putovní výstava fotografií, instalovaná v roce 2006 i v Praze. – O deset let později realizoval Arthus-Bertrand s producentem Lucem Bessonem dokumentární projekt o Zemi, nazvaný stručně Home (tedy česky
Domov). Film, natáčený v padesáti zemích, tvoří sled vizuálně podmanivých záběrů různých krajin, pořízených téměř výhradně z výšky, s hudebním doprovodem a s komentářem (u nás jej čte Zdeněk Svěrák), který až příliš didaktickou formou seznamuje se současnými problémy z oblasti životního prostředí (globální oteplování, kácení deštných pralesů, ztráta biodiverzity, ubývání přírodních zdrojů a migrace lidí). Začíná vznikem Země a přechází od obecných konstatování ke konkrétním příkladům s výčtem alarmujících statistik. V závěru však vyjadřuje optimismus ve vývoji ochrany přírody a v rozvoji demokracie a vzdělání. – Snímek, připomínající svým stylem i kritikou vyspělých civilizací tvorbu Godfreyho Reggia, měl celosvětovou premiéru při příležitosti Světového dne životního prostředí, tedy 5. června 2009.

Kino Lípa Duchcov
19:00 WRESTLER
Bývalý profesionální wrestler Randy „The Ram“ Robinson se snaží prorazit v nezávislém ringu a vrátit se zpět do hry, aby nastoupil na rozhodující zápas se svým dávným rivalem. Americký film The Wrestler získal Zlatého lva za nejlepší film na filmovém festivalu v italských Benátkách.


Jazz Club Teplice
19:00 Tanzania…on the Road
"Vernisáž uprostřed", první veřejné výstavy fotek Romana Nešetřila – Tanzania…on the Road Součástí vernisáže bude projekce o cestě po Tanzánii, afrovideodiskotéka a prodej uměleckých předmětů.


17 . - 20 . 9 . Kino Květen Teplice
čas: 00:20 , cena: 80,- Kč, přístupnost: MP , sál: kinosál , poznámka: PREMIÉRA Předprodej od 3.9.

G.I. JOE Poslední velký zahraniční projekt natáčený v České republice. Můžeme se těšit na rozličnou partu dobráků, ke kterým patří neslyšitelný ninja Snake-Eyes, který mistrně vládne nejen mečem, ale také automatickými pistolemi, charizmatická hrdinka Scarlett a jejich velitelé Hawk s Dukem. Parta G. I. Joe musí odvracet útoky teroristické organizace zvané COBRA, která chce ovládnout svět. Režie se ujal Stephen Sommers. Akční, dobrodružný thriller. USA - dabing - 107 min.

17 . - 20 . 9 . Kino Květen Teplice
čas: 22:00 , cena: 80,- Kč, přístupnost: 12 , sál: kinosál , poznámka: PREMIÉRA Předprodej od 3.9.

MARY A MAX Dvě rozdílné povahy, dva rozdílné osudy a půlka světa spojuje tento animovaný příběh, který vypráví o přátelství dvou zcela odlišných lidí. Mary Daisy Dinkle, baculaté osmileté holčičky žijící na předměstí australského Melbourne a Maxe Horowitze, velmi obézního čtyřiačtyřicetiletého Žida žijícího v New Yorku, trpícího Aspergerovým syndromem. Film sleduje Maryino dospívání a Maxův přechod ze středního k pozdnímu věku a objevuje mezi nimi silné pouto, které překoná o hodně víc než obvyklé kamarádské . Austrálie - titulky - 90 min.

17 . - 23 . 9 . Krušnohorské divadlo Teplice
čas: 17:30 , cena: 85,- Kč, přístupnost: MP , sál: kinosál , poznámka: Předprodej od 3.9.

G - FORCE V novém, dobrodružném filmu z dilny W. Disneye k nám přichází parta čtyř trénovaných tajných agentů - mořských prasátek , a jednoho krtka ve filmu G-Force. Obsadit do hlavní role morčata byl skvělý nápad, protože tihle malí chlupatí tlouštíci jsou srandovní už sami o sobě a co teprve ve filmu. V českém znění se můžete těšit na Zuzanu Kajnarovou, Terezu Kostkovou, Tomáše Matonohu, Lukáše Hlavicu a Ivana Trojana s Martinem Zounarem. USA - dabing - 90min.