ČTVRTEK 22.4.


Kino Květen Teplice
20:00 Mamas a Papas
Příběh filmu tvoří mozaika
osudů několika manželských či partnerských dvojic, které v určitém zlomovém bodě života řeší otázky chtěného, nechtěného, vytouženého nebo zmařeného rodičovství. Záměrem scenáristky a režisérky Alice Nellis je ukázat pomocí souběžného vyprávění několika příběhů, že problém moderního rodičovství je širší a hlubší než konkrétní situace kterékoliv jednotlivé postavy. „Spoje mezi příběhy, přechody tam a zpět mezi různými světy a různými podobami téhož principu vyjadřují relativitu a absurditu daných situací,“ říká Alice Nellis a dodává: „Zatímco vidíme, že žena zvažující možnost dát dítě k adopci věří, že její problém by jednoduše vyřešil dostatek peněz, příběh lékařky, která ztratila své dítě, nám sděluje, že peníze neznamenají nic. Zatímco mladý pár směřující k interrupci si myslí, že svůj život zachrání tím, když nebude mít dítě, manželé, kteří se rozhodnou pro adopci, jsou přesvědčeni, že jejich vztah dítě zachrání. Všechna řešení jsou relativní. V jádru se vždycky dostaneme k jednoduchým přírodním zákonitostem, těm o životě a smrti, a našim přirozeným vrozeným povinnostem a zákonům, které nejsme schopni obejít, bez ohledu na to, jak moc se snažíme. Ale stejně se o to stále pokoušíme.“


Kino Květen Teplice
17:30 Nine

Režisér oskarového muzikálu Chicago Rob Marshall nám představuje svůj druhý hudební kousek. O tvrzení, že mužům na jejich hřívě přibývají šediny především kvůli ženám, se nás bude snažit pan režisér přesvědčit ve svém novém filmovém muzikálu Nine. Daniel Day - Lewis má totiž se ženami jenom trápení. Život mu nekomplikuje jenom manželka, služka a agentka, ale dokonce i jeho maminka. No a dámské obsazení je opravdu hvězdné, takže se bude muset hlavní hrdina mít opravdu na pozoru, aby jeho hříva nedopadla jako hříva Burta Reynoldse.


Dům kultury Teplice
19:00 Goblin

Dívčí kapela hrající tradiční hudbu keltských oblastí, někdy zabrousí také na Balkán a na tenký led vlastní tvorby. Existuje od roku 2007. Až na jedinou výjimku sestavu tvoří muzikanti z teplické konzervatoře.

Kino Krupka
17:30 a 20:00 AVATAR

Nejúspěšnější film všech dob. Vydejte se na přenádhernou planetu Pandora, kde žijí bytosti v dokonalé symbióze s přírodou. Dabing.
Mládeži přístupný, 150 min., 70 Kč.


Městské divadlo Bílina
19.00 hodin Noel Coward
ZAMILOVAT SE

Divadlo Kalich Praha
Dva lidé na nástupišti. Kaţdé ráno cestují do práce a z práce. Ranní únavy, podvečerní letargie, rachotící vozy, všude plno lidí, mlčící hlavy plné problémů a otázek. Peníze a manţelství. A přece… Dva páry očí se v této spleti nádraţního ruchu setkají. Znovu a znovu se na sebe dívají. A stane se ta nejkrásnější a nejjednodušší věc na světě – zamilují se do sebe.
Herecký koncert dvou osobností, které na sebe „slyší“.
Reţie: Jakub Nvota
Hrají: Jana Paulová a Pavel Zedníček
Vstupné: 250,- 200,- 160,- Kč
Předprodej vstupenek od 22. 3. 2010.


Kino Hvězda Bílina
PROJEKT 100

Pořádá Asociace českých filmových klubů.
Putovní přehlídka letos představuje kolekci filmů věnovaných tradičnímu ţánru světové kinematografie, filmu noir. Specifický ţánr noirových filmů měl v dějinách filmu řadu předchůdců (německý expresionismus, špionáţní thriller) i následovníků a stal se klíčovým zdrojem inspirace světoznámých tvůrců. Kolébkou filmu noir se staly Spojené státy americké po 2. světové válce, jeho obliba se poté rozšířila velkou měrou i do Francie a dalších zemí.
22. 4. - HAROLD A MAUDE

VÝSTAVY

Regionální muzeum Teplice
Tomáš Ondrášek – MALÉ(H)RY

Výstavní místnosti teplického zámku zaplní fotografické cykly Tomáše Ondráška. Autor žije a pracuje v Mostě, kde také působí jako ředitel Městské knihovny. Rád fotí ve větších cyklech. Zajímá ho exteriérová i ateliérová fotografie. Venku fotky hledá, v ateliéru si je vytváří. Soubory skládá do souvislých vztahů s jednotným tématem.
Vznikají tzv. kalendáře, tedy tématický celek s nejméně 12. fotografiemi. Snaží se, aby exteriérové fotografie byly nekomplikované a srozumitelné a fotografie pořízené v ateliéru naopak rafinované s využitím nadsázky a vtipu.

Jízdárna teplického zámku
ZUŠ TEPLICE

Výstava prací žáků ZUŠ Teplice. Každoroční výstava prací žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy v Teplicích, která dokazuje nevyčerpatelnost dětské fantazie a tvořivosti.

Informační centrum Duchcov
ROSTISLAV STACH
Výstava fotografií autora, kt
erý se specializuje na snímky naší fauny.
V roce 1996 byl zvolen prezidentem Klubu fotografů přírody při Českomoravské myslivecké jednotě v Praze, od roku 2005 pracuje jako volný fotograf.

Výstavní síň U KostelaBílina
9. dubna – 9. květen 2010
KAREL GOTT – OBRAZY

Prodejní výstava reprodukcí nejznámější pěvecké star českého showbussinesu Karla Gotta
Vstupné: dospělí 50,-Kč; senioři, studenti 30,-Kč

Galerie Pod Věží Bílina
2. dubna – 25. dubna 2010
NENÍ PAPÍR JAKO PAPÍR

Výstava papírových modelů a dárkových předmětů pana Zdeňka Zikmunda z Bíliny.
Vstupné dobrovolné.

Galerie Moldava v Kr. horách
100 LET SKAUTINGU V KRAJI
PŘEMYSLA ORÁČE

Výstava , která potrvá do května, nabízí nahlédnutí do kroniky, vystaveny jsou vlajky, kroje, časopisy, odznaky a další zajímavé věci. Kromě panelů z muzea skautingu ze zámku Nižbor jsou zde také promítány staré filmy z táborů Soutice 1969, Berounka 1970. Otevřeno je každou sobotu a neděli od 10 do 15 hodin.

Výstavní síň designu FUD Dubí
VÝSTAVA PRACÍ STUDENTŮ

Výstavu prací studentů 1. a 2. ročníku ateliéru fashion design, Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni, si můžete prohlédnout do 30.4. od po do čt v době od9 do 12 a od 13 do 17 hod


PÁTEK 23.4.

Club Božák Teplice
23.4 3ožák feat. NIRONIC _ Im Music Tour 2010

NIRONIC /Hip-Hop/Rap/Praha-Brooklyn/CZ-USA | DJ RAWAL /Crunk-Grime/Hip-Hop/Praha/CZ | DJ SETH /Hip-Hop/Teplice/Cz | MC SWEETO /Rap/HipHop/Teplice/CZ | DJ DZEPPE /Hip-Hop/Teplice/CZ |
MafiaRecords.cz a Ecko Unlimited uvádějí Iam music tour 2010 amerického rapera Nironica. Svou kariéru rappera odstartoval se skupinou "Cherry Hill" a "The Regime" v Praze. V roce 2006 se zviditelnil a stal se populárním main stream umělcem po vydání debutové sólové desky “The Chronicles of a Nomad", kterou kompletně produkoval český DJ Wich. Do studia se vrátil záhy, kde pod českým labelem Skoop Entertainment vydal EP "Let’s Go". Stejnojmenný první singl z desky se okamžitě vyšplhal na horní příčky českých I slovenských radií. V druhé polovině roku 2009 vydal Nironic svou druhou desku, která nese název "I Am Music", ze které jsou nejznámější 3 pilotní singly; "Something In The Music", "I´m Ready" a "Od Začátku Do Konce", které slyšíte nejen v českých rádiích a nyní si tyhle pecky chystá i do vašeho klubu! Raper Nironic vystoupí přesně ve 21 městech, které naleznete níže a rozhodně se bude na co těšit, jelikož nové CD Iam Music stojí nejen za poslech z reprobeden domácího pokoje! Na koncertech mu bude krýt záda Dj Rawal. Jako support vystoupí Djs SETH a SKIPO, o rapový warm-up se postarají MC SWEETO a svůj krátký program předvede i DZEPPE, tentokrát v roli MC.
Vstupné: 100


Kino Květen Teplice
20:00 Mamas a Papas

Příběh filmu tvoří mozaika osudů několika manželských či partnerských dvojic, které v určitém zlomovém bodě života řeší otázky chtěného, nechtěného, vytouženého nebo zmařeného rodičovství. Záměrem scenáristky a režisérky Alice Nellis je ukázat pomocí souběžného vyprávění několika příběhů, že problém moderního rodičovství je širší a hlubší než konkrétní situace kterékoliv jednotlivé postavy. „Spoje mezi příběhy, přechody tam a zpět mezi různými světy a různými podobami téhož principu vyjadřují relativitu a absurditu daných situací,“ říká Alice Nellis a dodává: „Zatímco vidíme, že žena zvažující možnost dát dítě k adopci věří, že její problém by jednoduše vyřešil dostatek peněz, příběh lékařky, která ztratila své dítě, nám sděluje, že peníze neznamenají nic. Zatímco mladý pár směřující k interrupci si myslí, že svůj život zachrání tím, když nebude mít dítě, manželé, kteří se rozhodnou pro adopci, jsou přesvědčeni, že jejich vztah dítě zachrání. Všechna řešení jsou relativní. V jádru se vždycky dostaneme k jednoduchým přírodním zákonitostem, těm o životě a smrti, a našim přirozeným vrozeným povinnostem a zákonům, které nejsme schopni obejít, bez ohledu na to, jak moc se snažíme. Ale stejně se o to stále pokoušíme.“


Kino Květen Teplice
17:30 Nine

Režisér oskarového muzikálu Chicago Rob Marshall nám představuje svůj druhý hudební kousek. O tvrzení, že mužům na jejich hřívě přibývají šediny především kvůli ženám, se nás bude snažit pan režisér přesvědčit ve svém novém filmovém muzikálu Nine. Daniel Day - Lewis má totiž se ženami jenom trápení. Život mu nekomplikuje jenom manželka, služka a agentka, ale dokonce i jeho maminka. No a dámské obsazení je opravdu hvězdné, takže se bude muset hlavní hrdina mít opravdu na pozoru, aby jeho hříva nedopadla jako hříva Burta Reynoldse.


Kino Květen Teplice
22:00 Imaginarium Dr.Parnase

Film Terryho Gilliama vypraví o cestování divadelní skupiny vedené doktorem Parnassem (Christopher Plummer), který se prostřednictvím smlouvy s ďáblem (Tom Waits) stal nesmrtelným. Divadelní skupina nabízí svým divákům neobyčejný zážitek. Každý, kdo má odvahu, může projít magickým zrcadlem do hlubin své vlastní představivosti. A právě s pomocí tohoto zrcadla a své věrné skupiny musí doktor Parnassus zachránit svou dceru Valentinu (Lily Cole), kterou si ďábel hodlá vzít v den jejich šestnáctých narozenin jako odměnu.


Krušnohorské divadlo Teplice
10:00 Revizor

Satirická komedie ruského prozaika a dramatika N. V. Gogola, která si dělá legraci z věčné lidské hlouposti a snobismu, je častým titulem na repertoáru předních, nejenom pražských, divadelních souborů. Mnoho diváků oceňuje rovněž nezapomenutelné filmové zpracování s Vlastou Burianem v hlavní roli. Námět k Revizorovi poskytl autorovi A. S. Puškin, když mu vyprávěl příběh o tom, jak byl jednou na svých cestách považován za tajného vládního úředníka.

Kino Krupka
17:30 a 20:00 AVATAR

Nejúspěšnější film všech dob. Vydejte se na přenádhernou planetu Pandora, kde žijí bytosti v dokonalé symbióze s přírodou. Dabing.
Mládeži přístupný, 150 min., 70 Kč.

Kino Hvězda Bílina
PROJEKT 100
Pořádá Asociace českých filmových klubů.

Putovní přehlídka letos představuje kolekci filmů věnovaných tradičnímu ţánru světové kinematografie, filmu noir. Specifický ţánr noirových filmů měl v dějinách filmu řadu předchůdců (německý expresionismus, špionáţní thriller) i následovníků a stal se klíčovým zdrojem inspirace světoznámých tvůrců. Kolébkou filmu noir se staly Spojené státy americké po 2. světové válce, jeho obliba se poté rozšířila velkou měrou i do Francie a dalších zemí.
23. 4. - FISH TANK(školní projekce)
23. 4. - MUŢ Z LONDÝNA

VÝSTAVY

Regionální muzeum Teplice
Tomáš Ondrášek – MALÉ(H)RY

Výstavní místnosti teplického zámku zaplní fotografické cykly Tomáše Ondráška. Autor žije a pracuje v Mostě, kde také působí jako ředitel Městské knihovny. Rád fotí ve větších cyklech. Zajímá ho exteriérová i ateliérová fotografie. Venku fotky hledá, v ateliéru si je vytváří. Soubory skládá do souvislých vztahů s jednotným tématem.
Vznikají tzv. kalendáře, tedy tématický celek s nejméně 12. fotografiemi. Snaží se, aby exteriérové fotografie byly nekomplikované a srozumitelné a fotografie pořízené v ateliéru naopak rafinované s využitím nadsázky a vtipu.

Jízdárna teplického zámku
ZUŠ TEPLICE

Výstava prací žáků ZUŠ Teplice. Každoroční výstava prací žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy v Teplicích, která dokazuje nevyčerpatelnost dětské fantazie a tvořivosti.

Informační centrum Duchcov
ROSTISLAV STACH

Výstava fotografií autora, který se specializuje na snímky naší fauny.
V roce 1996 byl zvolen prezidentem Klubu fotografů přírody při Českomoravské myslivecké jednotě v Praze, od roku 2005 pracuje jako volný fotograf.

Výstavní síň U KostelaBílina
9. dubna – 9. květen 2010
KAREL GOTT – OBRAZY

Prodejní výstava reprodukcí nejznámější pěvecké star českého showbussinesu Karla Gotta
Vstupné: dospělí 50,-Kč; senioři, studenti 30,-Kč

Galerie Pod Věží Bílina
2. dubna – 25. dubna 2010
NENÍ PAPÍR JAKO PAPÍR

Výstava papírových modelů a dárkových předmětů pana Zdeňka Zikmunda z Bíliny.
Vstupné dobrovolné.

Galerie Moldava v Kr. horách
100 LET SKAUTINGU V KRAJI
PŘEMYSLA ORÁČE
Výstava , která potrvá
do května, nabízí nahlédnutí do kroniky, vystaveny jsou vlajky, kroje, časopisy, odznaky a další zajímavé věci. Kromě panelů z muzea skautingu ze zámku Nižbor jsou zde také promítány staré filmy z táborů Soutice 1969, Berounka 1970. Otevřeno je každou sobotu a neděli od 10 do 15 hodin.

Výstavní síň designu FUD Dubí
VÝSTAVA PRACÍ STUDENTŮ

Výstavu prací studentů 1. a 2. ročníku ateliéru fashion design, Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni, si můžete prohlédnout do 30.4. od po do čt v době od9 do 12 a od 13 do 17 hod