Historie pokračuje. V roce 2010 se dali dohromady dva kytaristé z teplické kapely Fate Magazine (FM) se zpěvákem Filipem Kotkem z Prahy. Na rozdíl od své původní skupiny  se rozhodli zpívat česky, důkazem je i loňský hit a klip Svítání. Ten také bude na desce, pro níž už má skupina Darwin natočených devět písniček.

„Uděláme ještě asi tři nebo čtyři věci přes léto. Chceme to mít dobře udělané, navíc plánujeme druhý singl 
a album vydáme," prozradil Filip Kotek, zpěvák kapely.

Do každého hraní jdou tak, jakoby to bylo poprvé, jejich asi největší koncert bylo vystoupení na festivalu před Kabátem v Teplicích. Pojmenovali se podle super billboardu  Darwin, který spolu viděli 
v Itálii, v Toskánsku.  „Osud nám to jméno přinesl," tvrdí 
s úsměvem Filip Kotek.

Aktuálně zahrají na benefiční akci O stupeň lepší festival v sobotu 23. června v atriu ústeckého magistrátu. „Moc se na to těšíme. Jednak je to benefice, navíc si zase zahrajeme před lidmi a pak jsme na stejné akci jako Nightwork. A to jsou super muzikanti, umí napsat hity a je s nima legrace," tvrdí Filip, absolvent pražské Ježkovy konzervatoře, kde měl kapelu Friday´s Gang. S bratrem hrál i v kapele v Děčíně, baskytarista Darwinu měl zase U2 revival.

K posledním změnám v kapele došlo relativně nedávno. Darwin mají nového baskytaristu a bubeníka.  „Spolu už jsme naposledy hráli před měsícem," ohlíží se zpěvák kapely Darwin, s níž spolupracuje 
i úspěšný český producent Martin Ledvina.

„Do písničky Svítání jsem dal svůj pocit z příběhu, to co jsem prožil. Skládáme ale všichni spolu, každý do skladby dá kus sebe. Přinese nápad a pracujeme na něm," tvrdí Filip. „Pro někoho je možná naše hudba popík, pro jiné je tu  hudba tvrdší. Záleží, jak kdo muziku vidí. Ale všechno  to, co slyšíte, jde z nás," tvrdí.

Image je prý důležitá, Darwin se snaží v oblečení sladit, ale není to úplná priorita.  A že hrají spíš pro holky? „Ale každý fanoušek je pro nás důležitý, kluk nebo holka. Je to pro nás podpora, energie, která se nám vrací," vysvětluje.

Zpěvák také řekl, co  Darwin na benefici pod okny úředníků magistrátu zahraje:  „Publikum uslyší naše Svítání, zazní i dvě úplné novinky, tam budou mít premiéru. A Srdce nebo Cirkusovej stan," slíbil. „Hraní nebereme jako samozřejmost. Každý koncert si chceme užít, vážíme si ho," dodal pro Deník Filip Kotek.

SOUTĚŽ!

1. ročník benefice O stupeň lepší festival je v sobotu 23. června od 12.00 v atriu Magistrátu města Ústí. Vystoupí Xavier Baumaxa, Marek Ztracený, Eddie Stoilow, Wohnout a v roli hvězd Nightwork. Vstupenky jsou k mání v předprodejích, po lístku na akci lze vyhrát v soutěži Deníku. Víte, „Který známý hudebník, autor hitů hraje v klipu Marka Ztraceného?" Pište do středy 12.00 na radek.strnad@denik.cz –  heslo je Ztracený, připište telefon i místo, odkud jste.