VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Divadlo? Spíš vděčná a efektní umělecká show

Liberec, ČR /ROZHOVOR, PROGRAM DIVADEL/ - Speciálním hostem zpěvačky Lucie Bílé na aktuálním Černobílém turné 2013 po ČR, její historicky největší samostatné šňůře, bude světlomalíř i „iluzionista" Alex Dowis. Pobaví tedy i ve čtvrtek 31. října v Liberci.

17.10.2013
SDÍLEJ:

Světlomalíř Alex v akci. Strhující podívaná, netradiční zábava. Věřte.Foto: TV Prima

Světlomalíře a také „iluzionistu" Alexe Dowise řada televizních diváků zaznamenala především v minulém ročníku soutěže Česko Slovensko má talent. Tedy hlavně v původním „sporu" mezi ním a porotkyní zpěvačkou Lucií Bílou.

V médiích se pak dokonce spekulovalo o tom, že poté co mu Slavice vynadala, dojde mezi nimi snad až k soudnímu sporu. A skutečnost?! Alex je teď „nezpívajícím" hostem asi největší hudební události letošního roku, turné patnáctinásobné Zlaté slavice, hudební šňůry nazvané Lucie Bílá Černobílé turné 2013.

Zazářil

Alexi, diváci vás poprvé zaregistrovali v soutěži Česko Slovensko má talent. V ní jste sice zazářil, přesto na vás Lucie Bílá tehdy „slušně vyjela"… Jak jste to bral a jak to vnímáte nyní, s odstupem času?
Myslím, že je každého věc jakým způsobem se vyjadřuje. Navíc tohle byla především báječná hra a show pro diváky, která mě dost bavila. První okamžik jsem však vzniklou situaci vnímal dost rozpačitě, protože právo volby a svobodné vůle při mém rozhodnutí jsem pokládal za samozřejmost, a navíc jsem neměl ani prostor své stanovisko vysvětlit. Bylo tu samozřejmě i očekávání, že mé rozhodnutí přinese zároveň vlnu negativních reakcí a tak se taky stalo. Po skončení přenosu ovšem Lucie přišla s upřímnou omluvou za nemístné reakce.

Co jste na to říkal?
Příjemně mě to překvapilo, udělalo mi to radost. Bylo přitom i několik impulzů od přátel a fanoušků, kteří chtěli, abych situaci řešil soudně…

Ale k tomu nakonec nedošlo, že?
Proč taky?! Já zkrátka tuto záležitost pokládal a dál pokládám za uzavřenou.

Překvapilo vás, že si Lucka jako jednoho z hostů na své Černobílé turné vybrala právě vás?
Když mi její manažer přeposlal SMSku s nabídkou, překvapení to tedy rozhodně bylo. Na takovou nabídku se těžko reaguje záporně. Navíc Lucka „vyhrožovala", že beze mě to turné vůbec nepojede. (smích) Chvilku jsem váhal, zda „zrušit" tak velkou kulturní akci, ale to by mě pak asi statisícová armáda fanoušků Lucie „roznesla na kopytech". Dost rychle jsem si uvědomil, že nemám na vybranou.

Hlídám si kondici

Co to teď pro vás znamená?
Vážím si toho být na scéně po boku tolika skvělých umělců, obklopen profesionály a vystupovat před tak velkým i náročným publikem. Taková spolupráce ale znamená velký objem času zejména při přípravách, takže na rodinu a odpočinek ho zbývá minimum. Sestavuji paralelně ještě několik vystoupení pro své klienty, a tak si musím více plánovat a hlídat i fyzickou kondici.

Alex šikula, téměř kouzelník…Kondici? Proč?
Při příliš dlouhém a horlivém tréninku se mohou dostavovat nepříjemné bolesti v zápěstí. A na to pak není jiný lék, než prostě nechat ruce odpočinout několik dní. To jsem musel udělat předminulý týden a doufám, že už teď další přípravy na turné proběhnou bez komplikací.

Co od vás diváci mohou na jevištích v rámci turné očekávat?
Dostal jsem pro tvorbu zcela volnou ruku, což považuji za velký důkaz důvěry, kterou nemám v plánu zklamat. Na scénu se snažím jít maximálně připravený tak, abychom si já i divák mohli tento moment patřičně vychutnat. Pokusím se doprovodit výtvarně Lucii při dvou skladbách.

Dost silné emoce

Při kterých, prozradíte?
Jednu skladbu doprovodím malováním světlem na odlišný formát plátna, než jaký znají diváci z Talentu. Toto vystoupení má, myslím, velký potenciál budit silné emoce. Druhou skladbu doprovodím odlišnou výtvarnou technikou, která je nejméně stejně působivá jako ta první. Na reakci diváků jsem opravdu velmi zvědavý.

Alexi, jak dlouho už se věnujete svému umění? Máte v něm konkurenci třeba i v Evropě?
Kreslím a maluji od dětství. Vždy mě to bavilo, ale moment, kdy se můj celoživotní koníček změnil v hlavní profesi, která mě úspěšně živí, nastal před pár lety. Denně se něčemu novému přiučím, vlastně jsem stále ve škole.

Mám i konkurenci

V tom, jak dobrý jsem malíř a kreslíř, mám jistě silnou konkurenci a nemusím kvůli tomu chodit ani za hranice mé rodné vlasti.
Co se týče kreslení světlem, tak se ke mně zatím nedostala informace, že by někdo ve světě momentálně kreslil oběma rukama najednou z druhé strany plátna tak, že je vidět jen pohybující se zdroj světla bez tvůrce. A psal a kreslil zrcadlově. A ani že by někdo maloval světlem polorealistické portréty. Tady bych možná rád reprezentoval Čechy na evropské i světové úrovni.
Nicméně v momentě, kdy si člověk myslí, že je největší frajer, vždycky se najde někdo, kdo je ještě větší frajer, než je on sám. Jeden takový frajer se dokonce už ode mě učí, aby za mě zaskakoval v Singapuru během turné s Lucií. Mládí vpřed. (smích)

Kde jinde vás diváci uvidí?
Vystupuji pro veřejnost jen velmi zřídka. Vzhledem k tomu, že jsem spíše ateliérový typ a drtivá většina zakázek je privátních, tak je to právě Černobílé turné, kde mám po dlouhé době možnost setkat se s diváky z široké veřejnosti.

A potom? Kdy dál?
Další podobná příležitost by mohla nastat až při premiéře nového celovečerního kresleného filmu, na kterém usilovně pracujeme.

Čtvrtek 17. až pondělí 21. října

Komedie, dramata, koncerty, světová klasika

LITVÍNOV:

Docela velké divadlo
so 19. 10., 16.00 Zvířátka a loupežnice. Skaláček Tisá
po 21. 10., 19.00 Heslo morálka. Komedie s M. Etzlerem, Nelou Boudovou a spol.

MOST:

Divadlo rozmanitostí
so 19. 10., 10.00 Saxana, dívka na koštěti Mladá čarodějnice to věru nemá lehké

MOST:

Městské divadlo
pá 18. 10., 19.00 Komedie omylů (velká scéna) Jak se hraje Shakespearova komedie v roce 2013? Uvidíte!
so 19. 10., 19.00 Tři v tom (velká scéna) Vděčná komedie, která stojí za to
ne 20. 10., 19.00 Komici s. r. o. Napsal M. Knor, hrají Pavlásek, Knor a Žáček

ÚSTÍ NAD LABEM:

Činoherní studio v Ústí
čt 17. 10., 19.00: Hamlet je mrtev. bez tíže (hra má nakročeno k derniéře)
pá 18. 10., 19.00: Antiwords (Spitfire Company) Změna hry, poté Lenka Dusilová live
so 19. 10., 19.00: Divadlo Gočár (muzikál, jak ho ještě neznáte) Úspěšná inscenace
ne 20. 10., 19.00 Back to Bullerbyn (loutkové divadlo Športniki) Originální. Zábavné. Své. Pobaví i děti?
út 22. 10., 19.00 Kein Licht /Bez světla/ Inscenované čtení, katastrofa. PREMIÉRA

Severočeské divadlo
ne 20. 10., 17.00: Columbo Vražda na recept (Josef Laufer jako slavný detektiv), hrají i D. Morávková, J. Dulava…

DK ÚSTÍ, Divadelní sál
po 21. 10., 19.30 Zpěvák Václav Neckář oslaví 70 let!

MĚSTSKÉ DIVADLO BÍLINA

čt 17. 10., 19.00 Ringova škola života a sexu (S. Pogodová…)

LITOMĚŘICE:

Divadlo K. H. Máchy
pá 18. 10., 18.00 4. div. benefice ochot. souborů (DS Scéna Libochovice Analfabet)

LOUNY:

Vrchlického divadlo
ne 20. 10. 19.00 Slet bubeníků (Koller, Fajt, Vacík…) Hudební svátek opět v Lounech

RUMBURK:

DK Střelnice Rumburk
ne 20. 10., 14.00 Moravanka Jana Slabáka

TEPLICE:

Krušnohorské divadlo
po 21. 10., 19.00 Klec bláznů (muži jako pár; zábava!)

VARNSDORF

Městské divadlo
čt 17. 10., 19.00: Chudák Harpagon Hraje Divadelní společnost Josefa Dvořáka

Autor: Redakce

17.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 15 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: řízení kamionu, nakládka, vykládka...; cesty Česká republika - Německo., POŽADAVKY: , podmínkou - ŘP skupiny B,C nebo C+E, V případě zájmu se hlašte e-mailem.. Pracoviště: Denis bartošek, Zemská, č.p. 481, 415 01 Teplice 1. Informace: Denis Bartošek, +420 773 015 644. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 100 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Manipulační dělník v kovovýrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nástup možný IHNED, požadujeme: VZV, jeřábnické a vyzačské zkoušky ( možno dodělat dodatečně), Jde o manipulaci s materiálem, V případě zájmu se hlásit telefonicky nebo e-mailem. Pracoviště: Kovpal s.r.o., Kpt. Jaroše, č.p. 531, 417 12 Proboštov u Teplic. Informace: Vlastislav Vlček, +420 417 568 277. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 120 Kč Kvalifikovaní stavební dělníci hlavní stavební výroby Stavební dělník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný IHNED, Pracoviště Světec - Teplice. Svoz na pracoviště zajištěn, , Popis pozice: jedná se o montáž vodovodů a kanalizací, pokládka betonových, silničních a kanalizačních prvků. Inženýrské sítě a dopravní stavby., Nabízíme: dobré mzdové ohodnocení, zaškolení, stravné, zvýhodněné volání pro zaměstnace, Požadujeme: vyučen ve stavebním oboru, praxe na stavbách, spolehlivost, , V případě zájmu se hlásit telefonicky nebo e-mailem. Pracoviště: Vodohospodářské stavby, společnost s ručením omezeným, Křižíkova, č.p. 2393, 415 01 Teplice 1. Informace: Jaroslava Lacinová, +420 417 941 121. Výroba - Výroba Obsluha strojů 110 Kč Obsluha ostatních zařízení na zpracování kovů Obsluha CNC stroje (laserové - pálení). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nástup možný IHNED, nabízíme: stravenky, dovolená navíc, V případě zájmu se hlásit telefonicky nebo e-mailem. Pracoviště: Kovpal s.r.o., Kpt. Jaroše, č.p. 531, 417 12 Proboštov u Teplic. Informace: Vlastislav Vlček, +420 417 568 277.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Parkování v duchcovských okálech má vyřešit obytná zóna

Videosouhrn 19.–21. září 2018

Požár kulturního stánku a co všechno chybí Praze: prohlédněte si videa dne

Kam o víkendu zajít do hlediště na fotbal? Vyberte si!

Teplice - Víkendovou porci fotbalových zápasů načne už v pátek teplický dorost v Duchcově, budou se hrát také duely přípravek. V sobotu se půjde na krajský přebor v Krupce a v Srbicích, v I. A třídě se kromě duelu Oldřichova s Neštěmicemi bude hrát oproti plánu i v Proboštově. V I. B třídě je na programu další derby, tentokrát vyzve Ohníč Duchcov. Zajímavé derby čeká fanoušky v rámci okresního přeboru v Suché, kam dorazí borci z přilehlých Modlan. Fanoušky ve Rtyni bude zajímat, kolik jejich miláčkové nasypou gólů bezmocné Bořislavi, která se zatím potácí od jedné vysoké porážky ke druhé. Z nedělního programu nabízíme souboj Teplice se Slavií v Juniorské lize nebo zápas teplických druholigových žen s Pardubicemi.

FOTO: Proboštov vypadl z poháru. Mistráky teď hraje kvůli prasatům jen doma

Proboštov - Ve své druhé sezoně v I. A třídě je Proboštov po čtyřech kolech na šesti bodech. V sobotu bude hrát podruhé za sebou doma, s Českou Kamenicí si totiž prohodil pořadatelství.

FOTO: Nevidomým pomáhá v Teplicích nový majáček

Teplice - Slepcům pomáhá zvukový majáček. Jako první ho má budova, kde sídlí Sociální agentura.

Výzva čtenářům: Posílejte nám fotografie svých výpěstků

Severní Čechy - Pěstujete ovoce, zeleninu či květiny? Posílejte nám snímky vašich výpěstků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT