Divadlo Iolo z britského Cardiffu přijíždí na pozvání občanského sdružení Xaver, a stane se ozdobou Přehlídky sólové tvorby pro děti, která se koná 14.-16. 2. 2009 v Praze a v Teplicích.

Inscenace Pod kobercem sklidila již velký úspěch na velšských scénách i na velšském mezinárodním festivalu divadla pro děti.

Děj je jednoduchý, přizpůsobený věku nejmenších diváků, přesto se i vzrostlejší či dospělí diváci dobře baví. Dva bratranci žijí v jednom bytě, a už si dost lezou na nervy. Jeden z nich má však narozeniny, a kvůli oslavě spolu opět naleznou společnou řeč. Než k tomu však dojde, projede jevištěm vlak, ocitneme se na Havaji i ve skříni a nakonec diváci pomohou najít narozeninový dárek. Inscenace vychází z filmové grotesky, takže diváci uvidí i svéráznou dortovou bitvu. I jen kvůli této bitvě stojí za to překonat ostych z angličtiny a přijít na představení.

Divadlo Iolo je uznávané velšské divadlo, hrající jak v angličtině, tak ve velšštině. Divadlo se také těší přízni a podpoře Velšské umělecké rady. Divadlo Iolo přijíždí na pozvání občanského sdružení Xaver a vystoupí v rámci Přehlídky sólové tvorby pro děti (jir)