Poprvé se v Ústí představí Playmate Dominika Mesarošová, modelka i herečka. A to na módní přehlídce na Severní Terase, kterou u jezírka Laguna v neděli 31. srpna od 19.30 pořádá Lenka Taussigová Kocmanová, Miss Sympatie 2002. Dominika přiveze i čtyři dívky ze „své stáje", které sama objevila.

Dominiko, jaké bylo vaše léto? Odpočinkové a zábavné, nebo spíš pracovní?
Tak půl napůl. Pár letních akcí jsem navštívila, byly to spíš festivaly a venkovní přehlídky, bylo to příjemné. Teď připravuji 5. ročník projektu Poleť s Dominikou Mesarošovou k moři. To jsou kurzy pro slečny, které se chtějí naučit, jak se o sebe starat, jak vystupovat, jak chodit nalíčené i oblečené. V říjnu letíme.

Šumění fontány, ohňostroj, gejzíry vody na vážnou hudbu. Jste duše romantická, oceníte to?
(smích) Hlavně je to moje práce, která mě baví. Jako profesionálka musím vystoupit, kam mě pozvou. Ale těším se a budu ráda, když vyjde počasí, aby u vaší Laguny holky nezmrzly.

Lenka Taussigová Kocmanová, která přehlídku na Laguně pořádá, každé jaro dělá benefiční módní přehlídku Krása pomáhá dětem. Jen málo pěkných modelek na ní nebylo, třeba vy. Myslíte si, že se na příště domluvíte? Pomohla byste dětem Masarykovy nemocnice v Ústí?
Ještě jsme spolu o tom nemluvily, ale když to jen trochu půjde, tak se domluvíme.

Zásadní životní krok

Na co se těšíte? Čeká vás do koce roku nějaký zásadní krok, něco, od čeho si dost slibujete?
(smích) Letos ještě ne, ale příští rok bych se ráda vdala. To je můj zásadní životní krok.

Ale ženich už je, že? Prozradíte jméno a jeho práci?
Ženich už je, můj přítel Marek Weber podniká v oblasti financí. A na svatbu už snad mám i věk, tak uvidíme. Ale myslím, že letos by mohly proběhnout naše zásnuby. To by bylo hezké, líbilo by se mi, kdyby byly romantické.

Dominika Mesarošová vystoupí v Ústí v neděli večer u jezírka Laguna.Vaše křestní jméno už dnes není tak běžné jako v 60. letech, kdy tu letěl hit Dominik. Naši známí už v 90. letech dali dceři jméno, Domča, rádi jezdili na dovolenou do Dominikánské republiky. Proč vaši rodiče zvolili toto jméno?
To nevím, asi se jim líbilo. Jen vím, že jsem se původně měla jmenovat Michaela.

Pořádáte týdenní pobyty u moře pro dívky, které chtějí být modelkami. Je to tak, že vás osloví a jedou s vámi vyplašené putičky a vrací se sebevědomé dámy?
Ano, přesně tak. Je to doslova tak, nemám co dodat.

Prozradíte některou, na kterou jste pyšná, že jste ji „objevila"?
Pyšná jsem na všechny své výherkyně, už jsou čtyři. Každá je jinak krásná… Jedna je světlovlasá, druhá tmavovláska, další zrzavá, každá má něco do sebe. Všechny se snaží prosadit, ale konkurence je velká. Nicméně kurz by jim měl zvednout hlavně sebevědomí a teď se třeba i věnují něčemu jinému.

A která má už dnes slušně našlápnuto? Předvídáte jí skvělou budoucnost?
Všechny dívky začínají, ta dráha je dost dlouhá a náročná. Ale zmínila bych asi první finalistku Janu Kvardovou.

Máte stejné místo, kam létáte?
Většinou Egypt, je tam teplo na podzim i na jaře a finančně je dostupný. Ale navštívili jsme i Tunis a teď se poprvé chystáme do Turecka.

Je to pro slečny drahá legrace? Musí mít movitého strýčka?
Na našetření půl roku. Jsou vybrány castingem a částku splácí na třikrát.

Někoho i odmítáte, jsou na castinzích i slzičky?
(smích) Slečny ale po castingu nevědí, která postoupila, a která ne. To se dozví pak.
Spíš jsou slzičky ve finále u moře. Když tam letí, jsou nejdřív kamarádky, ale za dva tři dny zjistí, že o něco jde, že bojují o první místo. Pak začne boj, už na sebe nejsou moc hodné. Je zajímavé, jak se člověk během pár dnů změní. Třetí den už s mým týmem tu rivalitu vidíme. Ale to je normální, úplně v pořádku.

Boxují se?
(smích) To ne, spíš se tajně slovně napadají…

Prošla jste sama takovým kurzem? Nebo kurz děláte proto, že to zde chybí a je užitečný?
Kurz tu chyběl. Vidím, jak se děvčata za týden posunou, zlepší. Baví mě předávat své zkušenosti z modelingu, který dělám už od čtrnácti let.

Byla jsem průbojná

Jste někomu vděčná za to, čím se živíte? Za svou kariéru?
Hlavně sobě, že jsem byla hodně průbojná. Ale také své mámě, která mě hodně vedla, podporovala.

Plnila si tak i své sny? Co dělá?
Ne ne, je podnikatelka. Ale pomohla mi asi proto, že viděla, že si její dcera už odmalinka zkouší její boty s vysokými podpatky (smích). A taky tak plnila můj velký sen.

Hrála jste ve filmu Bastardi 2, svém jediném. Jak na to vzpomínáte, jaký to byl zážitek?
I to jste si zjistil? To byl jen takový štěk. Ale doufám, že si to ještě někdy zopakuji.

Může pro to člověk něco udělat?
Vlastně nic, jen být v pohodě a přirozený. Kontakty jsou důležité, ale nejde se někam tlačit násilím. Bylo to příjemné, spousta známých herců okolo… Věřím, že to ještě někdy vyjde, hlásím se (smích). Takže filmaři: „Jsem tady!"