Tři sestry jsou na světě už 28 let. Na svém kontě mají celou řadu nesmrtelných hitů, aktuálně je v kurzu nové album „Líná hudba holý neštěstí", které je v oficiální IFPI hitparádě nejprodávanějším českým albem.

Prvním nasazeným singlem „Líné hudby" je píseň „Školka", ve které Fanánek (vlastním jménem František Moravec) zpívá o chlapečkovi jménem Gabriel, jenž je ve školce známým raubířem a šikanuje ostatní děti. Frontman Tří sester se v jednom z rozhovorů svěřil, že sám se ve školce stal obětí šikany.

Kromě několika nových skladeb umělci z Prahy vsadí na osvědčené „pecky", mezi které se určitě řadí Kovárna, Zelená, Život je takovej, Modlitba pro partu a další. Bez těchto písniček si skalní fanoušci „Sester" koncert svých miláčků dovedou představit jen stěží.

Kapela přijede do Bíliny v rámci Gambrinus Tour 2013, které odstartovalo v polovině května narozeninovým koncertem na pražském koupališti Džbán. Celkem Tři sestry navštíví od 31. května do 7. září po celé republice 21 open-air areálů.

V Bílině prý „Soubor kreténů", jak se Sestry samy častují, zahraje za každého počasí. Fanoušci koupí na místě lístek za tři stovky, v předprodeji vyjde o třicet korun levněji. Do hlediště pustí pořadatelé první návštěvníky v 17 hodin, o šedesát minut později je plánován začátek koncertu.

Tři sestry - moje srdeční záležitost!

Coby novinář – sporťák si čas od času rád „zpestřím jídelníček" i různými kulturními akcemi. Bílinský koncert Tří sester mezi nimi rozhodně nesmí chybět!  Přiznám se, že „Sestry" poslouchám už do roku 1990, kdy vyšla jejich první deska. Od té doby mě žádnou písní vyloženě nezklamaly. Většinou ale Tři sestry hrají jednoduché skladby se silným sloganem; melodický refrén je jejich velkou předností. Sobotní koncert slibuje opět velký zážitek, těším se na staré, ale i nové písně. Zvědavý jsem také na své další oblíbence, jimiž jsou hoši z kapely E!E. Ryzí punkeři své příznivce pod pódiem vždy rozdovádí. O „Eéčkách" platí to stejné jako o „Sestrách" – jednoduchý a silný refrén. Na rozdíl od „Souboru kreténů" hrají punk v té nejsyrovější podobě, očekávám tedy pořádný nářez a „vodvaz". Tak v sobotu ahoj v Bílině! F. Bílek