„Platilo to u našeho vítězství v prestižní republikové soutěži Skutečná liga 2016 i loni v případě koncertu na významném letním evropském hudebním festivalu Przystanek Woodstock v Polsku. Deník sledoval naši cestu i po dalších špičkových festivalech v Česku a s velkou zvědavostí vyhlíželi dlouho ohlášené druhé studiové album, pojmenované jednoduše #MELBYS,“ řekl Mára Odložil, baskytarista a zpěvák úspěšné skupiny.

Druhé album IDIO vyjde v následujících týdnech díky obrovské podpoře fanoušků. Její příznivci na portálu Startovač.cz vybrali neuvěřitelných 39 450 korun na grafiku a vylisování cédéčka. O celou třetinu tak překonali celkovou částku, kterou mladí muzikanti potřebovali. Skupina se svým věrným vzápětí odměnila novým klipem k letní písni Godotova stanova, která mapuje život na cestách kapely.

„Když se něco takového stane, když do nás tolik lidí vloží důvěru, prostě nemůžete jen tak přestat. Najednou to už není jen o nás,” řekla k podpoře fanoušků usměvavá energická rusovláska Tereza Komanová, zpěvačka.

Začátkem roku 2018 to vypadalo na „velké problémy v ráji,“ když IDIO &IDIO na svých facebookových stránkách informovali o nečekaném odchodu svého zkušeného bubeníka Víta Michny.

„Není v tom nic osobního, žádné kontroverze. Víťa se k odchodu rozhodl sám, chce se soustředit na nové výzvy ve svém životě,” řekl Deníku kytarista Jan “Johnny B.” Bouma.

Kapela o pomoc žádá i čtenáře Deníku. „Pokud hrajete na bicí a jste v tom dobří, nebo někoho takového znáte, neváhejte nás kontaktovat třeba na sociálních sítích,“ vzkazuje kytarista.

Novinkou dnes jen tříčlenné skupiny je chystaný křest druhého alba. „Pomůže nám s ním ústecký spolek Culture line, pořadatel akce Polívkový sady. Křest bude v ústeckém klubu Doma v pátek 23. března. Kromě nás se můžete těšit i na hosty, domácí folk – rockové Fridrich&Fridrich, děčínské kytarové DCRadio a veselé hudební těleso Točílas. Lístky nabídneme v předprodeji za 99 Korun, na místě je pak seženete za 150 korun. Večerem bude provázet charismatický spíkr Vojta Novotný, Ústečáci si ho pamatují z letní akce s obří vodní skluzavkou Slide Czech. Na koncertě se s fanoušky rozloučí náš bubeník Vít Michna,“ prozrazuje zpěvačka Tereza Komanová.

„Do téhle parády s námi jdou nejen výborní kamarádi, ale i jedni z nejlepších muzikantů co znám. Všichni, kdo přijdou, se mají na co těšit”, uzavírá baskytarista Marek Odložil.