Křest proběhl v Paláci Adria, kde se po mnoha létech otevíral filmový klub, který tam fungoval do roku 1989. „To v Praze chybělo. Byl to jediný stánek, kde jsi se mohla scházet s lidmi stejného založení a vždycky jsi měla jistotu, že tam potkáš známého. Uvidíme, zda se filmový klub znovu chytne,“ konstatoval Kukal. Při té příležitosti neopomněl vzpomenout, jakým obrovským fenoménem byl ve své době filmový klub v Teplicích.
Ke slavnostnímu uvedení „Fantoma“ do života pánové přizvali dvě charismatické ženy. Pavlovy kresby pokřtila ředitelka modelingové agentury Marta Krampolová. Tu mimochodem kdysi portrétoval. Dušanově novele popřála mnoho čtenářů herečka Eva Čížkovská.

„Věděl jsem, že má-li to být pro lidi zábavné čtení, musí mít každá postava nějaký vývoj. Mnoho autorů volí při psaní ich formu, což znamená, že hlavní hrdina prožívá stezky a radosti a vypráví to čtenářům. Zatímco já zvolil soubor pedagogů a několik studentů a musel jsem podrobně rozpracovat hned několik hrdinů,“ vysvětluje Kukal. Přiznává, že některé postavy mohou být pro zasvěcence čitelné a v knize lze vystopovat reminiscence autorových osudových životních kroků a setkání.

Dušan Kukal (1954) prožil mládí v Novosedlicích. Vystudoval SPŠ v Teplicích a v roce 1980 Filmovou a televizní fakultu pražské AMU. Jako spoluscénárista debutoval „Velkou vlakovou loupeží,“ jako dramaturg snímkem „Čas sluhů.“
Jako režisér, scénárista, dramaturg a producent je podepsán na více než čtyřiceti filmech (Princezna ze mlejna, Z pekla štěstí, Želary), je spoluautorem tří televizních seriálů (Tajemný ostrov, Kdo je vinen, Draculův švagr), spoluautorem tří knih (Klub osamělých srdcí, 27 českých popravených pánů očima 27 českých dosud nepopravených spisovatelů, 27 českých malířů očima 27 českých spisovatelů). K napsání úsměvného příběhu o filmu a filmařích, které řídí tajemný Fantom, jej inspirovalo pět let strávených v baťovských Filmových ateliérech Zlín. Kniha je k mání například v knihkupectví naproti Krušnohorskému divadlu.