I když společenské róby z dílny manželského páru Nadi a Jiřího Moravcových na půvabných modelkách ve mně stále evokují krásné princezny, nápaditá moderní scéna, hra světel, velkoplošné obrazovky, perfektní choreografie a hudba splnily účel. Fashion show byla skutečně magická a tajemná a pro mně osobně zatím nejzajímavější, jakou jsem v Teplicích měla možnost vidět.

Také volba moderátora, kterým byl Rey Koranteng, se ukázala jako velmi dobrá. Svým milým úsměvem a kultivovanou češtinou jen umocnil dobrý dojem z příjemně prožitého večera. Temperamentní taneční skupina JAD se svými zahraničními hosty roztleskala do posledního místečka zaplněné divadlo hned svým úvodním vystoupením, kdy předvedla ukázku nabídky brýlí hlavního partnera show firmy KN Optik. Pepa Vojtek natěšené publikum také nezklamal. I když před vystoupením v zákulisí komentoval svoji novou image slovy „přistřihli mi křidýlka i vlasy,“ i bez Kabátů ho bylo plné pódium. A ukázky z muzikálů Galileo a Golem zpíval „doma“ v Teplicích evidentně s chutí.

Hlavním důvodem, proč se chodí na Moravcovi, byla ale samozřejmě jejich v pořadí již devátá autorská přehlídka společenských šatů. A bylo tradičně co obdivovat. Aby vynikly všechny třpytivé ozdoby, korálky a luxusní krajky, bez kterých se prostě letošní plesová sezona neobejde, zvolili Moravcovi jednodušší, hladké střihy šatů. I když také tentokrát byly v nové kolekci zastoupeny všechny barevné odstíny, dámy jistě po delší pauze ocení návrat elegantní černé barvy. Rafinovaný střih nebo kombinace s krajkou udělá s černými společenskými šaty doslova zázraky.

Velmi povedená, a jak jsme se po přehlídce s mnohými shodli, také obdivovaná, byla i černobílá kolekce šatů. „Bylo to velmi krásné, jsem nadšená,“ svěřila se nám například Lucie Králová, která se přijela na přehlídku podívat i s manželem. Rozhovor s ní i s dalšími modelkami připravujeme do dalších vydání Deníku.

Po přehlídce následoval společenský večer, na němž se představila řada hostů, jako například Těžkej Pokondr nebo iluzionista Tom Gryf, který při přehlídce nechal Lucii Váchovou vznášet se nad jevištěm. V prodeji byl také kalendář vicemiss Lilian Sarah Fischerové. Výtěžek z jeho prodeje stejně jako veškerý zisk z tomboly dostane metabolická jednotka oddělení kojenců a batolat v Praze.