Mezinárodní festival letos vstupuje do svého 12. ročníku. „Do čela této tradiční filmové přehlídky se postavil Petr Šplíchal. V nové funkci uplatní vystudovaný právník své četné předchozí zkušenosti ve filmovém průmyslu," sdělil Povr. Dodal, že Šplíchal se v minulosti podílel například na produkci Jakubiskova filmu Bathory či na produkci zahraničních snímků Kletba bratří Grimmů a Hartova válka, spolupracoval na seriálech Borgia či Ententýky.

Letošní ročník podle Povra tato personální změna nikterak negativně nepoznamená, a to přesto, že nastala v poměrně krátké době před zahájením festivalu. Konat se bude na přelomu dubna a května. „Nový ročník se připravuje, dějí se hlavní věci co se týká přípravy, tak je asi ideální doba, aby k nástupu nového ředitele došlo teď," řekl.

Hora uvedl, že Anifest opouští z pracovních důvodů, chystá se změnit působiště. „Je to zatím ve fázi výběrového řízení. Zůstanu v oblasti umění, ale zatím o tom nemůžu blíž mluvit," podotkl. Z AniFestu prý neodchází ve zlém. „Bylo to necelých pět let pěkné práce," dodal. Změna je podle něj domluvená už od ledna a neměla by festival jakkoli ohrozit.

Mezinárodní festival AniFest se původně konal v Třeboni, devátý ročník organizátoři přestěhovali do Teplic. Loni se festival rozšířil i do Duchcova. (čtk)