Jiří Reissig se fotografování věnuje od roku 1963. Je zakládajícím členem fotografické skupiny TOTAL a členem Svazu českých fotografů.

Zúčastnil se 140 výstav doma i v zahraničí, v soutěžích získal 27 cen a čestných uznání. Ze svých cest po Asii, Americe a Africe si přivezl mnoho obrazového materiálu, který využívá na přednáškách a besedách, které pořádá.

„Na této výstavě je jen malá část toho, co jsem za posledních 10 let (i déle) vytvořil. Mé toulky mne zavádějí na různá místa naší zelené planety. Vždy se rád zastavím a spočinu okem tu i tam. Nejde mi o to tu krajinu projít, projet, pofotografovat a odškrtnout v seznamu. Ale vyfotografovat, prožít a užít si to. Snad Vás aspoň některá část mé výstavy zaujme a potěší, stejně jako mne. Rád cestuji, rád poznávám nové krajiny, ale stejně tak rád se poté vracím domů do míst, kde jsem se narodil a kde mám své kořeny. Jan Weirich mi mluví z duše: Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Ujde tisíce kilometrů, aby objevil to, co je za rohem. Ale musí je napřed ujet, aby na to přišel sám,“ uvádí ke své výstavě Jiří Reissig.

V Regionálním muzeu v Teplicích bude výstava trvat až do 1. října.