"Ještě nás na této šňůře čeká deset koncertů," řekl publiku na unikátním kulatém pódiu Josef Vojtek, zpěvák Kabátu.

Nejlepší z poslední desky Do pekla/Do nebe (2015) byly koncertě hity Valkýra s violoncellem krásné hudebnice Alice, lehce potrhlý Myslivecký ples s kontrabasem Rafana, nostalgicky zapovězené Houby magický v neopakovatelném podání kapelníka, baskytaristy a textaře kapely Milana Špalka a Western Boogie. Ta adekvátní pistolnickou grafikou.

A další hity? Malá dáma, Šaman, Žízeň, Moderní děvče, Pohoda, Burlaci, Dole v dole. Kdoví jestli… Kapela, která je úřadující Zlatý Český slavík, prodala svých alb víc než milion kusů. Techniku jí napříč Českem veze dvanáct kamionů uvnitř hal se vše bohatě zúročuje v kvalitě hudby i efektů.

V liberecké Home Credit Areně hraje Kabát v sobotu 28. října.
Milan Špalek: Hrát starý pecky už je dnes dřina

Jen jedna věc mě v Ústí trochu zaskočila. To když se na nás z nebe začal při jedné z prvních písniček snášet "sníh", respektive cosi jako hasičská pěna. Naštěstí mi na brýlích ani na fotoaparátu nezanechala žádné stopy.

Nezáviděl jsem kapele tu honičku, když na každou písničku bleskově střídala místa na scéně a spravedlivě se rozdávala všem, celé hale.
Kdo zvolil cestu domů pěšky, měl to štěstí jako autor tohoto článku, byl ušetřen dlouhých front aut třeba na slušně ucpaném bukovském rondelu směrem na dálnici.

Zdroj: Deník/Radek Strnad

"Doma si dnes pustím Metallicu, dost bylo pro dnešek Kabátu," smál se na mou otázku Radek Hrdlička z Brozánek.

"Dnešní koncert se sice povedl, ale nebyl ten nejlepší od Kabátu, který jsme kdy viděli. Úplně nejlepší byl Vypich, venku je to vždycky lepší," řekla jeho žena Lenka. "Vypich a Teplice," doplnil ji manžel. Oba kapelu poslouchají od začátku, tedy bezmála třicet let.

"A s jejich kapelníkem Milanem Špalkem se známe, navštěvujeme se," shodli se manželé. "To pódium bylo unikátní, na Kabátu je dobrý, že vždycky vymyslí na scénu něco nového. A taky poslední album Do pekla/ Do nebe se jim opravdu povedla.

Autogramiáda kapely Kabát v OC Globus.
FOTO: Rockeři z Kabátu rozdali autogramy před večerní show