„Je to velký úspěch, konkurence byla veliká,“ řekl vedoucí školního Big Bandu konzervatoře Teplice Lukáš Čajka.

Do Kamenice se sjelo v seniorské kategorii jedenáct školních big bandů například i seskupení z Maďarska či Polska. „Úroveň letošního ročníku byla podle pořadatelů lepší než předchozí ročníky. O to jsou naše vítězství cennější,“ dodal Čajka.

Konzervatoř Teplice zabodovala na mezinárodním hudebním festivalu hned dvakrát – v kategorii big gand (stříbrné pásmo), kde získala první místo před Top Big Bandem Prešov a v individuálních výkonech se nejvíce líbil saxofonista Jan Priwitzer. „V soutěži jsme vsadili z 99 procent na čistokrevný swing, ostatní bandy se držely jazzu. Navíc jsme i zařadili pomalejší skladbu od legendárního Quince Jonese, který skládal i pro Michaela Jacksona,“ sdělil vedoucí Big Bandu Čajka.

Oba úspěchy jsou pro teplickou konzervatoř výbornou vizitkou. „Diplomy, poháry jsou hezké, ale daleko důležitější je to, že mladí hudebníci získají na festivalech zkušenosti a navíc se můžou hudebně inspirovat.“

V rozšíření obzorů teplických muzikantů vidí Čajka velkou přidanou hodnotu. „Kamenice byla pro některé naše studenty první zkušenost, tzv. jim to hudebně otevřelo oči,“ nechal se slyšet vedoucí Big Bandu Čajka.

Priwitzer bral první místo za saxofon

Jan Priwitzer studuje na Konzervatoři Teplice klarinet u profesora Zíky, jako druhý nástroj má saxofon. „V saxofonu je v podstatě samouk, kromě naše big gandu hraje i v Litvínově,“ řekl vedoucí Big Bandu Teplice Lukáš Čajka . Teplická konzervatoř na 11. Mezinárodním hudebním festivalu Česká Kamenice získala kromě prvního místa Priwitzera i zlato za big gand.