Nečekaně ale Milan Cais s Mardošou a spoluhráči přijeli také s předkapelou. Tedy nejprve pár slov o ní.

Zprvu hlučné hrnce

Ti tři kluci si říkají Noisy Pots (Hlučné hrnce), hráli celkem dva kšefty před Tatáči a jak přiznali na Facebooku, „Ústí bylo nejvíc! Po svém vystoupení jsme si to na Tata Bojs ještě šli užít do kotle."

V obsazení bicí, klávesy/ zpěv a hrnce a hrnečky, na které jeden hrál a znělo to až jako steel drumy, představili repertoár první desky. Přivezli ji a prodávali. Zněli tanečně karnevalově a dost bavili třeba ústeckou zpěvačku Viktorku Marksovou. „Jejich koncert ve finále pěkně vygradoval," libovala si.

A Tata Bojs? „Škoda že nešlo Doma použít led stěnu, do klubu se nevešla. Ale koncert jsme si užili, lidi byli milí," ohlédl se za koncertem Milan Cais, zpěvák, bubeník i autor některých textů Tata Bojs. V jednu chvíli dokonce šel mezi lidi pod pódium…

Pěšáci a další hity

„Byl to nejlepší celý koncert, na kterém jsem kdy byl," ohlédl se za vystoupením Tata Bojs Jakub (15) z Ústí. „Šel jsem na Tata Bojs jen s tím, že jsem znal jejich hit Pěšáci, ale to, co předvedli, bylo skvělé," tvrdil student z ústeckého Gymnázia Jateční.

Zatím měl zkušenosti jen z festivalů, z Benátské! od Liberce, ale Tata Bojs byli jeho první opravdový koncert. Vychutnal si ho už od úvodní písničky „Antikvariát", hitu z novinky.

„Strašně se mi líbil styl baskytaristy Mardoši, jeho pohyby, gesta, energie, výskoky. A taky fakt, že měl na nohou stejnou značku bot, jakou jsem si oblíbil já," byl dost rád Jakub. „Třeba jsem nevěděl, že Milan hraje i na bubny, čekal jsem, že tam budou mít extra bubeníka, ale on zvládne všechno," liboval si.

Nejvíc ho bavila písnička „Ztraceni v překladu", prý kvůli své atmosféře. „Škoda že nehráli Rubika a Kubricka, ale dá se to pochopit bez hvězd Marka Ebena a Jana Buriana, kteří ji zpívají na novém CD. Výborná, vtipná byla i písnička Attention Aux Hommes! (s citací Piti piti pa s Funesem), překvapil mě i hip hop duet kytaristy Vládi Bára a Milana Caise, Světová," ještě se ohlížel Jakub.

Zvuk se jim povedl

„Hodně se mi líbil a bavil mě zvuk v sále, dobře ho vychytali. Kdo chtěl vnímat kytaru, dobře ji slyšel, stejně tak bicí, klávesy, vlastně všechny nástroje," byl dost spokojen Pavel Nepivoda, zpěvák, kytarista a klavírista ústecké revivalové kapely The Boom Beatles Revival Band.

Baskytarista Mardoša zase děkoval baskytaristovi ústecké punkové kapely Houba, který mu ten večer půjčil svůj předzesilovač. „Bez něj bychom koncert jen těžko odehráli," tvrdil Mardoša.

Byla jsem Šťastnější

„Tata Bojs byli skvělí. Jelikož neznám jejich nové CD, skončila jsem u nich už dávno u Nanoalba, nejvíc jsem si večer Doma užila jejich starý songy. Hodně jsem si třeba zařádila na písničku Šťastnější," prozradila Deníku Marcela Vosáhlová z Ústí.

„Jediný, co mě tam naštvalo, byli lidi kolem. Přišlo mi, že jen tak postávali, skoro nikdo netancoval," dodala dívka ke koncertu, kde z novinky zazněly písničky Gastronaut, Sonda, Radioamatér, Běžec plus Národní. V ní kapela „donutila" publikum zazpívat „Praha ha ha ha" a „Čechy chi chi chi". Prahu kluky a Čechy dívky. Pěkný koncert to byl!