Kapelu Melodica z Bíliny jste už asi někde viděli. Funguje sedmým rokem a má za sebou nespočet vystoupení po celé republice. Slyšet je třeba i v rádiích a znát ji můžete z České televize, TV Mňam a TV Nova. V současné době pracuje kapela Melodica na novém albu, které by chtěla vydat tento rok.

Duší i srdcem kapely je Hana Ježková. Melodicu založila s manželem a synem v roce 2013. „Bylo to logické vyústění naší hudební dráhy, kdy jsme si s manželem prošli několika kapelami a chtěli jsme začít dělat něco sami za sebe, a tak vznikla Melodica. Všichni navíc milujeme rockovou hudbu a směr byl tímto určen,“ řekla Hana Ježková.

Členy formace jste mohli vidět na jednom pódiu se Sámerem Issou, Martinou Balogovou, Monikou Bagárovou nebo třeba Sabinou Křovákovou.

Kapela zatím vydala dvě alba: „On The Road 2015“ a „A New Rock Generation 2018“. „Nyní pracujeme na novém albu s pracovním názvem „Rockové srdce/Rock Heart“. CD natáčíme ve studiu Garth Records, které vlastní náš kytarista Matěj Zahradník,“ řekla Ježková.

Melodica nedávno natočila nový klip. „Natáčeli jsme ho v klubu Hvjezda Teplice a na hradě Doubravka opět ve vlastní produkci. Píseň, ke které je videoklip natočen, je vlastně ústředním songem nového alba a jmenuje se „Rockové srdce“. V klipu vystupuje hodně našich kamarádů a známých, za jejichž pomoc jim patří velké díky. Do budoucna plánujeme další videoklipy k písním z nového alba,“ prozradila Hana Ježková.

Zdroj: Youtube

Melodica - Rockový srdce  Zdroj: YouTube.com/Melodica oficiální

Kromě hudby ji ještě baví natáčení talk show. Společně s manželem rozjeli před časem show s názvem Ježkovy voči. Ta se chytla. Do pořadu si zvou známé osobnosti ze světa hudby, sportu či divadla a baví se s nimi o všem možném. Různé díly show a klipy najdete na kanále Ježek production na YouTube a melodicamusic.cz.

„Jelikož jsme se s Melodicou neustále potkávali na koncertech se známými osobnostmi, napadlo nás, že by bylo fajn to využít a natočit s těmito lidmi rozhovory. A talk show byla na světě. Dlouho jsme si lámali hlavu s názvem a myslím, že jsme vymysleli zajímavý a vtipný název „Ježkovy voči“, který vlastně koresponduje s našimi příjmeními. S hosty probíráme různá témata z oboru, ve kterém vynikají, a pomáháme tím propagovat jejich aktivity a třeba inspirovat diváky naší talk show,“ zmínila Hana Ježková.

V tomto roce plánují manželé točit další díly. Rozjednané mají rozhovory s Lucií Vondráčkovou, Světlanou Nálepkovou či Marcelou Březinovou.