Odstartovala je o posledním květnovém víkendu výstava v jízdárně teplického zámku „Hasiči jedou, stříkačku vezou.“ Během tří letních měsíců ji zhlédlo 1400 návštěvníků. Zároveň byla na Zámeckém náměstí vystavena hasičská technika z období od roku 1746 po současnost. „Tu vidělo více než 12 tisíc návštěvníků,“ konstatoval ředitel HZS Teplice Bohuslav Grund.
Ke 140. narozeninám teplických hasičů byla ve spolupráci s městem vydána pamětní medaile. Její lícová strana je kopií té, kterou byli hasiči oceněni už v roce 1900 za 25 let působení sboru ve městě. Letos ji primátor Jaroslav Kubera předal stovce bývalých i současných hasičů a dalším osobám, jež budují prestiž teplického sboru.

Obdrželo ji rovněž Regionální muzeum v Teplicích za počin úspěšné výstavy v jízdárně, včetně jejích kurátorek, Pavlíny Bouškové a Stáni Klečákové. „Medaile jsou registrovány a tu první s číslem 001 od primátora převzal prezident Václav Klaus,“ pochlubil se Grund. Na žádost teplické pobočky České numismatické společnosti byla vyrobena ještě sběratelská série v počtu 100 kusů.
Podle historičky Bouškové se hasiči na počátku minulého století těšili velké úctě. „Být v hasičském sboru, to byla prestiž.“ Členy jednotek bývaly významné osobnosti, například z řad finančníků.

Ředitel HZS Ústeckého kraje Jaroslav Novotný soudí, že stejně je tomu na počátku 3. tisíciletí. „Srovnáme–li postavení hasiče s jinými profesemi, tak na rozdíl od mnohých, my máme téměř dostatek lidí a nemáme problém s jejich náborem. Navíc se do činnosti profesionálních hasičů zapojují dobrovolné jednotky, z nichž se rekrutují mnozí naši členové.“