S transparentem, hrubě urážejícím hlavu ruského státu i tamní nejvyšší církevní hodnostáře, byl včera ve večerních hodinách zatčen při protiputinovské demonstraci za osvobození vězněných členek ruské skupiny Pussy Riot.

„Dnes, stejně jako kdysi americký brouk, ohrožují naše národní hospodářství právě takoví Maryškové a jim podobní," vysvětlil policista, který herce zatýkal. Nepřímo tak naznačil, že muži zákona vyslyšeli slova premiéra Petra Nečase, že dalajlamismus či podpora Pussy Riot škodí českému exportu. Nečasovo vyjádření podpořil i kardinál Dominik Duka, podle něhož akce Pussy Riot připomíná Stalinovo řádění. A také se nabídl, že by byl v případě, projde-li zákon o církevních restitucích, ochoten na důkaz dobré vůle z Maryška a jemu podobných vyhnat ďábla. A to zcela zdarma!

S podrobnostmi incidentu by měli veřejnost seznámit dnes v 19.00 v ústeckém Činoherním studiu zbylí herci divadla Demago během představení „Russy Piot". Možná bude o tom, že Kutin je pokot, ale může to být i jinak…

Výtěžek ze vstupného měl původně posloužit k nákupu lihovin sedmihlavé likérky, které měly být zaslány darem ruské ambasádě.

„Proslulý šejkmejkr Molotov nebude věřit svým očím," prohlašoval ještě ve středu Jiří Maryško. Dnes je však jisté, že vše bude dost jinak. Výtěžek z představení divadla Demago tak s největší pravděpodobností padne na kauci za hercovo propuštění.

Zpracoval Miroslav Rosendorf