Sultán, který se v Teplicích zdrží pět dnů, odehraje své první letošní teplické představení dnes v 17.00 hodin v Jankovcově ulici u plavecké haly. Ve stejný čas začínají představení tohoto cirkusu také ve čtvrtek a v pátek, v sobotu hraje od 14.00 a od 17. 00 hodin a v neděli se pak s Teplicemi rozloučí posledním představením od 14.00 hodin.

„Co vše zde návštěvníci uvidí? Naším největším lákadlem je show s aligátory, diváci se s nimi mohou těšit na cirkusové číslo Piráti z Karibiku,“ slíbil Karel Berousek, jehož syn s krokodýly pod šapitó vystupuje.

„Ochutnávku toho, čím se můžeme pochlubit, najdou diváci na videozáznamu na internetových stránkách www.cirkusy.cz,“ prozradil Karel Berousek starší.

Cirkus přiveze aligátorů z americké Floridy do Teplic hned pět. Prim ale mezi nimi hraje tří a půlmetrový Romeo, kterému je sedmnáct let, a jeho partnerka Jůlie, třímetrová krokodýlí krasavice, jen o rok mladší.

„Lovec krokodýlů“ Karel Berousek ml. navíc nechá zájemce z řad diváků tato mohutná a nevypočitatelná zvířata i pohladit.

„Mají malý mozek, jsou nebezpeční. Stisk jejich čelistí je nejdrtivější na světě, kuřata požírají jako popkorn,“ doplnil Karel Berousek starší.

Sultán–Berousek je ale také jediným cirkusem na světě, který má mluvícího koně. A pod šapitó představuje například i psa a jeho drezuru kačen. Publikum se může těšit ale i na další efektní kousky, mimo jiné také na kozáckou jízdu opice na největších ponících na světě, nebo na bláznivé kousky klauna Ferdinanda.

„Všechno to jsou jen původní čísla z Čech, nebereme žádné umělce ze zahraničí. Nic nového by našemu cirkusu ani jeho návštěvníkům nepřinesli,“ dodal Berousek st., a do vytápěného stanu zve.