Ke 20. výročí svého vzniku si slovenská parta Horkýže Slíže nadělila nové album „St. Mary Huana Ganja".

Písničky z ní uslyší sever Čech během jara hned čtyřikrát. Poprvé už v DK Ústí 29. března, poté 10. května v České Lípě, 11. května v Eurocentru v Jablonci nad Nisou a nakonec 25. května v kadaňském KC Orfeum, své tradiční zastávce v Ústeckém kraji.

Slíže na lehátku

„St. Mary Huana Ganja už jejich desátá deska. Fanoušci na ní najdou i známý hit „Mám v p… na lehátku", který už loni Slíže měli jako bonus na aktuální výběr hitů „V dobrej viere best of 2001 2011"," uvedla Marcela Kočandrlová z firmy EMI Czech, která s kolekcí hitů Horkýže Slíže přišla.

Dalším jistým hitem novinky HS je song „Povaľači", ve kterém hostuje valašský král Bolek Polívka. „Ten na své farmě také desáté album Horkýže Slíže pokřtil," připomněla manažerka kapely Katka Hrivňáková.

Obují si papuče?

„Na ústecké zastávce turné Horkýže spolupracujeme se Studentskou unií ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Zahrají na události, která má v Ústí již tradici, na Papučpárty. Papuče si ale do Kulturního domu v Ústí nosit nemusíte. Skupina Horkýže Slíže zdejšímu publiku představí své nové CD a také tu oslaví dvacáté výročí od svého vzniku," slíbila Ludmila Dubinská ze severočeského hudebního projektu Rock In Ústí (www.riu.cz).