„Nebudeme zvát Romana Holého nebo Petra Jandu. Desku pokřtí Petr Kuneš, náš manažer, u kterého máme v klubu Mumie zázemí," řekl Jiří Imlauf, zpěvák, kytarista a autor textů Houpacích koní.

„V Praze nám křtili desku lidi z časopisu Full Moon, na oficiality moc nejsme. Spíš zahrajeme set, který jsme teď poslední týdny hráli, písničky z nové desky i ze starších. Budou tam v prodeji cédéčka, desky, placky i naše nová trika. Z novinky Everest zahraje hodně výrazný věci, třeba post apokalyptický Deckard, určitě titulní Everest nebo Vesluji… Ty písničky, ke kterým jsou videoklipy, ale i ty, které jsme z novinky ještě nehráli."

„Přijďte na koncert včas. Mumie už prodala na křest spoustu lístků a klub není zas tak velký. Má omezenou kapacitu," shodují se Jiří Imlauf a Petr Kuneš. Koně tak zahrají úplně naposledy v roce 2013, bylo by škoda je propást.

„Na příští rok ale připravujeme spoustu koncertů. Jen už nebude v Mumii náš producent Honza Brambůrek. Musel zpátky do práce, do Stuttgartu," dodal zpěvák.