Jak se na koncert klan Timkovců těší, jaké songy budou hrát a přespí v Bílině?

Odpovědi najdete ve čtvrtečním vydání Teplického deníku.

Kulturní dům Fontána
– předkapela 19:00 – GROCK (Bílina), 19:45 – Pozdní sběr (Brno).
– koncert No Name od 20:30
– vstupenky v předprodeji (Ticketportal , Infocentrum v Bílině) 220 Kč, na místě 280 Kč

Kdo jsou No Name?
No Name se dali dohromady na konci léta 1996, hned na to vyhráli místní hudební soutěž Košický zlatý poklad. Vedle bratrů Timkových – Igora (zpěv), Romana (kytara) a Ivana (bicí) a Viliama Gutraye (basa), kteří kapelu založili, do ní později přistoupil ještě nejmladší z bratrů Dušan (kytara) a klávesista Zoli Sallai.

Průlomová byla už debutová deska Počkám si na zázrak, kterou No Name vydali v roce 2000. U posluchačů zabodovala i díky vydařeným singlům Ty a Tvoja sestra, Ďakujem, že si a Žily. Druhá zmíněná píseň proklestila kapele cestu i do Čech, kde se stala jednou z pěti nejhranějších skladeb v rádiích za rok 2001. Raketový nástup skupina vynesl i mnohá ocenění včetně pěti cen Grammy.
Následovalo další úspěšné album Oslávme si život (2001, hity: Věčnost, Panic a panna, Nie alebo áno). Český triumf No Name zpečetili i díky singlu Nie alebo áno, který byl nejnasazovanější písní v éteru v roce 2002. Stejně jako debut, vysloužila si i druhá deska mnohá ocenění (Stříbrný Slávík v kategorii skupin, Grand Prix pro nejžádanější kapelu v rozhlasových médiích).

Čtvrtá deska Slová do tmy (2003, hity: Prvá, Lekná, Hľadám, Biologické hodiny) navázala na své předchůdce a prodalo se jí úctyhodných 45 tisíc kusů (dvojplatina). V roce 2004 kapela absolvovala i veleúspěšné česko– slovenské turné, které se zastavilo v pětadvaceti městech a zhlédlo ho na 50 tisíc diváků. Z výročních Aurelů si kapela odnesla cenu v kategorii Klip roku (Prvá) stejně tak se No Name počtvrté zastříbřili na Slávicích.

Po vydání studiové pětky Čím to je? (2005, hity: Čím to je?, Starosta, Stromy) kapela oslavila své desáté narozeniny na další velké šňůře. Nadělila si navíc i dáreček v podobě prvního živého CD a DVD, záznamu posledního vystoupení turné z pražské Sazka Arény (2. května 2006). Zatím poslední album V rovnováhe, které natočili v Jandově vyhlášené Propasti, No Name vydali v březnu 2008. V současné době úspěšně „balancují“ na česko-slovenských pódiích.