Jako letitý přítel majitele pořádající firmy Ladislava Dvořáka bývá na jeho plese pravidelným hostem a ačkoli letos by jistě býval byl omluven, dorazil vdoprovodu manželky Věry mezi prvními. „Jsem moc rád, nečekal jsem ho. Po tom hradním maratonu bych předpokládal, že si vsobotu vnoci bude chtít odpočinout,“ přiznal Dvořák vnarážce na účinkování teplického volitele při nezdařené volbě nového prezidenta. Ahned dodal, že primátor nesmí „slézt“ sparketu, aby ostatním hostům nedal příležitost knarážkám na to, co se svými kolegy na Hradě prováděl. „To bych přece Láďovi nemohl udělat, abych nepřišel. Necítím se být unavený, naopak. Jsme připraveni protančit celou noc,“ nechal se slyšet Kubera.

Před tradiční sklenkou sektu na přivítanou ve foyer divadla se příchozí mohli pokochat pohledem na nový typ vozu Audi A4, který právě přichází na český trh. „Má tolik novinek a samé takové, okterých jsme jenom čítávali,“ konstatoval Dvořák. Ataké prozradil, že jeho manželka Eva se vtěchto dnech stala nositelkou prestižní „Zlaté jehly,“ kterou firma volswagen každoročně uděluje nejschopnějším „šéfům.“ Eva Dvořáková ji po dvaceti létech obdržela jako prvnížena.

Zábavu na malém sále odstartovala úderem osmé půvabná a nestárnoucí moderátorka Heidi Janků a irský step vpodání pražské skupiny Caramella. Pak už liberecký Big Band Ladislava Bareše přivedl na pódium první páry. „Naši přátelé a příznivci si tenhle orchestr přímo vyžádali,“ vysvětlil Dvořák. Caramella se představila ještě ohodinu později vkavárně, kde předvedla ukázky country tanců. Vbaru našli azyl příznivci disko a vprogramu se objevil irevival Gott. Hvězdou večera se stala zpěvačka Daniela Šinkorová.

Dámy se vnaprosté většině oblékly do velkých večerních. Voblibě jsou stále korzetové živůtky, často se šněrováním na zádech. Zbarev převládala červená a vínová ve všech odstínech, populární je rovněž černá.