To když v Ústí nad Labem v nemocnici, v lanovce na Větruši, v nočních ulicích a také na řece Labe, ale i v Teplicích, Chomutově, Děčíně a dalších místech severu Česká televize natáčela druhou sérii krimi příběhů Rapl 2.

Hynek Čermák v hlavní roli poldy Kuneše řešil případ za případem, celkem jich od ledna 2019 v pondělí večer v hlavním vysílacím čase uvidíme třináct. „A já se těším, že konečně začnu žít normální život,“ říká.

Nemáte už Rapla plné zuby?
V současné chvíli mám. Jsem krátce před dokončením rok a půl trvající práce, kdy jsem pracoval i patnáct hodin denně. Opravdu si potřebuju odpočinout a mám toho plný zuby, ano.

Bránilo vám natáčení Rapla 2 v osobním životě?
No samozřejmě. Když pracujete patnáct hodin a pak jste tři hodiny v divadle, tak vám na osobní život nezbývá vůbec čas. Já se právě těším, že začnu žít normální život.

Viděl jsem pár vašich snímků v nočním Ústí v taxíku. Máte zajímavé zážitky z krajského města?
My točíme hodně v noci a noční Ústí je lepší než Praha, protože jsme tu bez záborů, líp se tu natáčí naživo. A Ústí je běžný evropský město takhle bych to řekl.

Česká televize aktuálně vysílá první sérii Rapla. Máte čas se k nim ještě po letech vracet?
Já se nedívám na věci, ve kterých hraju. Takže jsem první sérii Rapla ještě neviděl.

Jako první fotografie z Rapla 2 jsme viděli cizokrajnou dívku v dramatických situacích. Co k ní lze říci?
No, jestli myslíte dvacetiletou dívku, která je překrásná a vypadá jako Indka, tak to zhruba vím. V jednom dílu tu dost řešíme ty takzvané uprchlíky. Celý svět se jich teď bojí, hlavně Česká republika, tak jsme chtěli aspoň dva přivézt i do Ústí. A jedna z nich je právě ona Jasmína.

Jak se vám pracovalo s místní policií?
Policie je tu skvělá. Shodou okolností si teď dělám papíry na motorku a můj učitel z autoškoly je z Ústí a jezdí tady s autobusem. Jezdí linku, které se říká Massa Bob, která zajíždí do lokalit, kam se řidiči MHD právě nehrnou. Všiml jsem si, že policajti, kteří dělají v těchto místech, mají taktické vesty. Jsou to většinou příslušníci nějaké elitní jednotky, asi je tady v noci rušno nebo co. Po Praze tolik ozbrojenců nepotkávám.

Kdy jste si tady při Raplovi 2 sáhl na dno?
V naší filmové policejní služebně kousek od Matiční. Strávili jsme tu 45 dnů, bývá tu přes 50 stupňů. To je úplně šílený. Pak jsme točili na šrotišti, tam to byly ty vůbec nejteplejší dny léta. A ono je to opravdu strašlivý, když si oblíknete kulicha a goretexovou bundu, stoupnete si do takovýho počasí a jste tak 12 hodin. Tak si sáhnete na dno každej den.