Jarní jarmark letos přivítá legendární švédskou kapelu, country-popový REDNEX, který se po celém světě v devadesátých letech proslavil především hity Wish You Were Here či Cotton Eye Joe. Tyto hity následně kapele zaručily více než deset miliónů prodaných alb. Program, který se tradičně uskuteční na pěti scénách, doplní například Katarína Knechtová či Smokie revival.

Druhou akcí letní sezóny bude koncert k 25. výročí bílinské kapely Do řady!, která jako hlavního hosta přivítá berlínskou rock-a-billy kapelu MAD SIN. Českou a slovenskou scénu budou zastupovat Plexis, Zóna A a zhruba dalších deset kapel. Koncert se uskuteční v sobotu 12. května od 14 hodin a vstupenky lze zakoupit za 250 Kč, na místě pak o 50 Kč více.

Pátý ročník festivalu Bořeň Mysteria open air se letos poprvé uskuteční ve dvou dnech, a to 15. a 16. června. Vzhledem k tomu, že se jedná o půlkulaté narozeniny, vrací se do Bíliny brazilská SEPULTURA, která na festivalu vystoupila již v roce 2009. Letos jim budou dělat společnost američtí PRO-PAIN, holandští BORN FROM PAIN, stálice festivalu LORD BISHOP z USA, brazilská SEITA a další zahraniční kapely především ze Skotska a Izraele. Českou scénu zastoupí Abraxas, City of Autumn a dalších 30 kapel. Vstupenky jsou v současné době v předprodeji za 499 Kč, na místě bude vstupenka o 100 Kč dražší.

V červenci se uskuteční tradiční Koncert pro kamerunské kozy, o jehož obsazení se stále jedná. V měsíci srpnu se uskuteční Revival fest, jehož obsazení není rovněž doposud známé.

V sobotu 18. srpna se uskuteční nejočekávanější akce letošní sezóny, VIVALDIANNO MMXLL, projekt dvou českých hudebníků Michala Dvořáka známého z kapely Lucie, a houslisty Jaroslava Svěceného. Po Čtvero ročních období italského barokního skladatele Antonia Lucia Vivaldiho si oba protagonisté projektu Vivaldianno 2012 pro nový repertoár vybrali skladby autorů Wolfganga Amadea Mozarta, Johanna Sebastiana Bacha, Fritze Kreislera, Astora Piazzolly a opět slavného Antonia Lucia Vivaldiho. Po zkušenostech s nahráváním Vivaldianna MMVIII dochází ve studiu k experimentování se zvuky klasických, etnických i elektronických nástrojů. Konceptem nové nahrávky je na principu předešlého alba najít ještě bohatší a odvážnější paletu barev hudebního světa, než přineslo předchozí album a vytvořit tak unikátní spojení mezi hudbou minulosti a současností, která osloví posluchače napříč generacemi a žánry. Výsledek jejich snahy bude veřejnost moci slyšet na jaře 2012, kdy je plánováno vydání tohoto alba, společně s koncertním turné po Čechách a Slovensku. Pro rok 2012 se připravuje vydání nového CD i realizace koncertního turné projektu Vivaldianno mmxII, které naváže na platinové album Vivaldianno MMVIII (v těchto dnech více jak 26 tisíc prodaných nosičů) a úspěšné koncerty Vivaldianno Tour 2010. Na podzim 2010 Vivaldianno absolvovalo turné po 15 českých městech, koncerty zhlédlo přes 20 tisíc návštěvníků a ve vyprodaných sálech se pro velký úspěch přidávala odpolední vystoupení. V současné době se jedná o koncertních představeních v Německu, Itálii, Francii, Rusku, Thajsku a Mexiku. Cílem je představit divákům špičkový hudební a audiovizuální program na světové úrovni. Koncerty nabídnou díky špičkovým hudebníkům a hostujícím interpretům z celého světa originální, emotivní a multižánrově laděnou hudbu, nejmodernější digitální světelný park s velkoplošnými projekcemi, speciálními efekty a zvukovou aparaturu, která zaručí dokonalý zážitek v plném frekvenčním spektru. Vstupenky na tento koncert jsou k dispozici za 400 Kč, na místě pak za 500 Kč.

Vstupenky na všechny akce je možné zakoupit v Informačním centru v Bílině, u vybraných lokálních prodejců a v předprodejních sítích Ticketstream a Ticketportál. Rezervace vstupenek lze provést přes web Kaskády (www.kckaskada.cz).

JANA SOUKUPOVÁ