VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jižan Ondřej Hejma: Těžkýmu Pokondru jsem vymyslel název

Velké Březno – Muzikant, novinář a bývalý porotce SuperStar Hejma v sobotu navečer láká na pivo Březňák i hity své kapely Žlutý pes.

9.9.2017
SDÍLEJ:

Hejma je lídr a zpěvák i autor textů skupiny Žlutý pes. Foto je z open air festivalu Benátská! 2015 ve Vesci u Liberce.Foto: Deník / Strnad Radek

Sametová. Modrá. Náruživá. Tráva. Na ty písničky se můžete těšit dnes na Dni otevřených dveří velkobřezenského pivovaru Březňák poté, co tu zazpívá Marta Jandová a než vypukne ohňostroj. Na akci je vstupné zdarma. Kvalitního piva Březňák bude v Březně dost, na akci i z ní do Ústí i do Děčína povezou autobusy návštěvníky zdarma. A co je nového u Ondřeje Hejmy, spisovatele, zkušeného a nápaditého textaře, zpěváka a lídra nejslavnější české jižanské rpckové kapely Žlutého psa z Prahy?

Nedávno jste zahrál jako člen nové čtyřky Marush. Tvoříte ji vy, Oskar Petr, Káťa Pelíšková a Petr Samek, že?
Akustické sdružení Marush je nahodilý shluk lidí, co mají rádi podobnou muziku. Původním impulzem byla pro mě nově vzniklá chuť hrát na kytaru, kterou jsem dlouho zanedbával.

HRAJEME HIPPIE MUSIC

Váš člen Petr Samek, lídr teplické kapely Blue Rocket, tvrdí: Jsme tak trochu „trampská záležitost“. Vážně?
Nevím, jestli trampská, my tomu říkáme „hippie music“. Jenže je to jedno. Dá se vystupovat na mostě v Českém Krumlově (to jsme přes léto pilně dělali) i v klubu, jsou-li právě plískanice. Taky na větších pódiích jsme hráli.

Kapela Marush nabízí hity Žlutého psa či Marsyasu a třeba klasiku Dům u vycházejícího slunce. Je to hodně nostalgické vystoupení? A prozradíte, co chystáte?
Ano, nostalgické je to velmi. Ale plány teď nemáme veškeré žádné.

ŠKODA, LEGENDY ODCHÁZEJÍ

Váš Žlutý pes má smůlu na odchody muzikantů-legend, zemřeli bohužel kytaristé František Kotva i Zdeněk Juračka. Bylo možné takové osobnosti nahradit?
Hmmm… hezká otázka. Nějak se mi na ni ani nechce odpovídat.

Hraje Pes často, či máte právě pauzu? Ohlédnete se ve Velkém Březně za svými hity, nebo uslyšíme spíš novinky?
Nemáme kapelovou pauzu, jen teď v září hrajeme přes deset koncertů. Jedním je i návštěva u Březňáka, kam se těšíme velmi. Samozřejmě tam dojde hlavně na věci, které lidi znají, ale nevylučuji, že dáme i novinku. Asi tak nějak podobně jako třeba Rolling Stones.

TO TEHDY SAŠA JELA

Aktuálně vydá firma Supraphon v pátek 22. září novinku dua Těžkej Pokondr, album Star Boys. Navíc Pokorný s Ondráčkem chystají dvě velké megashow v Praze a v Brně. Málokdo už dnes ale ví, nebo si vzpomene, že za začátky a prvními velkými úspěchy této zábavné dvojky jste stál vy s písní Saša jede. Jak na to vzpomínáte?
Byla to krásná doba. Kluci měli na Evropě 2 bombastickou ranní show, kterou poslouchal celej národ, takže i ptákovina jako „Saša“ se skvěle chytla.

Je pravda, že jste svého času stál i za jejich bláznivým názvem Těžkej Pokondr?
Přiznávám, že i to jejich šílený jméno jsem vymyslel já. Ale dělal jsem to rád a mám na to jen ty nejlepší vzpomínky.

SVĚT JE DNES PLNEJ MALÉRŮ

Dost jste cestoval světem a psal o tom. Byla to radost?
To už je dávno, možná až pradávno. Doba to byla složitá, i cestování, ale jsem rád, že jsem to stihl. Dnes je svět plnej malérů, násilí a jiných nebezpečí, proti nimž byla cesta autostopem do Nepálu přes Turecko, Irán, Afghanistán a Pákistán procházkou rajskou zahradou. Dnes tam všude válčí (říká Ondřej smutně). Cestopisná kniha, kterou jsme vydali, je už dávno vyprodaná. Ale myslím, že je v elektronické verzi ještě dnes k mání na iTunes.

Byl pro vás důležitý hit Fotbalová? Navazoval na tradici písní Sametová a Modrá, že?
Jojo, Fotbalová měla tenkrát na Euru pěkně našlápnuto. Ale sudí Collina nás tak hnusně zařízl už ve skupině, že z toho nakonec nic nebylo. Škoda… Dnes už se mi o našem fotbalu zpívat moc nechce.

Mluvíte animovaného rockového tygra v dětské komedii Pes Rocku. Jaké to bylo?
Já kdysi za minulého režimu amatérsky nadaboval stovky filmů na videokazetách, ale tohle byla profi práce, byť jen takový štěk. Sám před mistry našeho dabingu hluboce smekám.

SE ZEMANEM V LIHU, S KLAUSEM NA LYŽÍCH

Léta páně 2012 jste vydal knihu, koncem března toho roku jste o ní kulturní redaktorce Haně Langrové v rozhovoru pro Liberecký deník řekl: „Napsal jsem román, jsou to mé paměti. Jmenuje se Fejsbuk. Vyšla před měsícem a půl. Takže tu vám doporučuju si přečíst.“ Je to tedy pět a půl roku, od té doby jistě okolo vás bylo dost událostí na další knihu, ne?

Budete se divit, ten druhý díl jsem napsal a vydal před třemi lety. Ta knížka se jmenuje Americký Blues. A letos 17. listopadu vyjde díl třetí Srdce zlomený, i Fejsbuk vyjde znovu. Je to dohromady trilogie, kruh se uzavírá. Dozvíte se tam taky o Marush, ale i jaký to bylo s Havlem v Americe, s Klausem na lyžích a se Zemanem v lihu… Přeji hezké počtení.

PROGRAM: NA PIVO A MUZIKU DO VELKÉHO BŘEZNA

12.00 Olympic Revival
13.30 Blue Rocket
15.00 Wanastowi Vjecy Revival
16.00 Wood art
16.30 Lucie Revival
17.30 bavič Petr Jablonský
18.00 Kabát Revival
19.00 Wood art
19.30 Marta Jandová
21.00 Žlutý Pes
Moderátoři Petr Zajíček a pan Cibich
Doprava: zdarma z Ústí nad Labem a z Děčína i zpátky
Zajímavost: Pivovar Velké Březno představí nové distribuční centrum
Vstupné: zdarma

Autor: Radek Strnad

9.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 15 000 Kč

Ostatní pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) Manipulační dělník. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Vazačský průkaz, jeřábnický průkaz, průkaz na VZV (vysokozdvyžný vozík), V případě zájmu se hlásit telefonicky nebo e-mailem. Pracoviště: Žárová zinkovna bílina, a.s., 418 01 Bílina 1. Informace: Dušan Baďura, +420 724 335 939.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 13 500 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný/á kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnání na DPČ. Praxe v kuchyni min. 1 rok., Restaurace "U Václava", V případě zájmu se hlásit telefonicky 417 861 700 nebo e-mailem: vaclav.krasa@email.cz. Pracoviště: Ondřej krása, Revoluční, č.p. 16, 417 42 Krupka 1. Informace: Ondřej Krása, +420 417 861 700.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 18 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný IHNED, Pokud nebude výuční list, požadujeme min. 1 rok praxe, V případě zájmu se hlásit telefonicky. Pracoviště: Woodcity s.r.o. 001, Školní, č.p. 545, 419 01 Duchcov. Informace: Jinger, +420 775 202 520.

Management - Management Manažer 20 450 Kč

Řídící pracovníci v oblasti nemovitostí Vedoucí odboru nemovitostí a investic. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20450 kč, mzda max. 30750 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, dosažené minimálně vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu stavebního směru nebo příbuzného oboru, organizační a komunikativní schopnosti, smysl pro tvůrčí činnost, zkušenosti s vedením lidí, praxe nejméně 3 roky v oblasti přípravy a realizace staveb, znalost práce na PC (MS Office), flexibilita, zodpovědnost, schopnost samostatného rozhodování, řidičský průkaz skupiny B, trestní bezúhonnost, dobrý zdravotní stav - práce v terénu, praxe ve veřejné správě - výhodou, , Písemná přihláška k výběrovému řízení musí obsahovat (přiložit jako samostatný doklad):, jméno, příjmení, titul uchazeče, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu (číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního příslušníka), telefonické spojení, datum a podpis uchazeče, , K přihlášce nutno doložit:, profesní životopis s údaji o dosavadních zaměstnáních, odborných znalostech a dovednostech), originál nebo ověřenou kopii výpisu z evidence Rejstříku trestů (kopie žádosti, je-li teprve žádáno), ne starší tří měsíců (u cizích státních příslušníků též odborný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem, pokud tento doklad domovský stát nevydá, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením), ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, negativní lustrační osvědčení vydané MV podle § 4 odst. 1 zák. č. 451/1991 Sb., v platném znění - netýká se osob narozených po 1. 12. 1971, čestné prohlášení dle § 4 odst. 3 zák. č. 451/1991 Sb., v platném znění - netýká se osob narozených po 1. 12. 1971, souhlas s nakládáním s poskytnutými osobními údaji pro účely tohoto výběrového řízení ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, , Platové zařazení v 11. plat. třídě, dle NV č. 341/2017 Sb., plus stanovený příplatek za vedení a po zapracování poskytnutí osobního příplatku včetně zam. benefitů, , Lhůta podání přihlášky: doručeny nejpozději do 18.06.2018 , Způsob podání přihlášky: v obálce označené "VŘ- vedoucí ONI - neotevírat" doručit osobně do podatelny MěÚ Bílina nebo zaslat poštou na adresu: Městský úřad Bílina, Břežánská 50/4, 418 31 Bílina, Předpokládaný nástup: dle domluvy stran, Informace: Ing. Ladislav Kvěch, tajemník MěÚ Bílina, tel. 417 810 810, mob. č. 602 112 323 Vyhlašovatel si vyhrazuje právo kdykoli výběrové řízení zrušit bez uvedení důvodů.. Pracoviště: Městský úřad bílina, Břežánská, č.p. 50, 418 01 Bílina 1. Informace: Petra Prchalová, +420 417 810 844.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FK Teplice U21 - FK Mladá Boleslav 3:2
79

FOTO: Juniorka FK Teplice má ligový titul!

Den tvořivosti v režii Lions clubu a Arkadie
8

Na tvořivém dni se děti přesvědčily, že had není slizký, ale příjemně lehtá

DENÍK NÁM FANDÍ: V pondělí představíme béčko Baníku Modlany

Teplicko - Nenechte si ujít pondělní tištěné vydání Teplického deníku! Připravujeme další díl projektu Deník nám fandí, ve kterém se můžete těšit na hráče a hráčky z celého okresu.

Stát zakáže podomní prodej energií. Kvůli šmejdům

Severní Čechy - Zapomeňte na předražené hrnce, prošívané deky a různé předváděcí akce. Takzvaní „šmejdi“ si našli nový zlatý důl: „prodávají“ elektřinu či plyn. Většinou seniorům při podomním prodeji a někdy i přes telefon.

FOTO: Sezona jahod je tady. Teplo urychlilo sklizeň

Svádov - Letos počasí jahodám nepřeje, ale i přesto jsou pěkné a chutné. Tak hodnotí jejich letošní sezonu majitel rodinné firmy Zahrada Svádov Stanislav Štrympl z Ústecka.

Ukradli koňaky a sýry. Měli ale smůlu, zachytily je kamery

Bílina - Bílinští policisté díky kamerovým záznamům dopadli jednoho z dvojice zlodějů, kteří minulý týden kradli v jednom z hypermarketů. 44letý společně s dalším mužem odcizili šest lahví koňaku a několik sýrů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT