--------------

SLAVNOSTI DUBÍ

Přijede Zelenková, Janda i kapela Jelen

Dubí Během tří dnů (28. 30.8.) vystoupí v kostele Panny Marie v Dubí a hlavně ve sportovním areálu Dubí 2 několik desítek hudebníků a kapel. Přijede i několik vzácných hostů (nitranský biskup Viliam Judák). V rámci slavností se pojede v neděli i 5. ročník soutěže historických vozidel „O pohár starosty města Dubí". Start i cíl je na parkovišti před Domem porcelánu s modrou krví. Na Dubské slavnosti je vstup zdarma.  PROGRAM AKCE ZDE

--------------------

Porcelánové trhy v sobotu

Dubí V rámci Dubských slavností se konají také už tradiční Porcelánové trhy. Přímo v areálu dubského závodu společnosti Český porcelán, u horní vrátnice, vám zítra od deváté hodiny až do sedmnácté nabídnou nejenom k prohlídce tradiční cibulák, ale také dekorované výrobky, stále lákavý porcelán s pomněnkami, který měly v oblibě už naše babičky. Připravená je rovněž letošní novinka hrnky s dekorem navrženým Sylvou Prchlíkovou. (lmax)

-----------------------

V Olympii bude Mach a Šebestová

Teplice Patří Mach a Šebestová také mezi Váš oblíbený Večerníček? Žáky pověstné 3.B pozvalo obchodní centrum Olympia v Teplicích poslední srpnovou sobotu. S Machem a Šebestovou se můžete rozloučit s prázdninami a přivítat nový školní rok zítra od 13 hodin. V jídelní části centra postaví školní třídu, kde nebude chybět učitelka, školník a především žáci :-) Připraven je zábavný program, který moderuje Aleš Lehký, člen skupiny Lunetic.

-----------------------

TANEČNÍ SOUTĚŽ

GRAND PRIX Teplice

Teplice 12. ročník otevřené soutěže ve standardních a latinsko-amerických tancích GRAND PRIX Teplice 2015, který pořádá taneční klub Styl Dance Teplice, se koná v Domě kultury v Teplicích v neděli 30. srpna od 11, finále pak od 18 hodin. (re)

---------------

V Krupce uvedou hru

Mrakomor a Večernice

Krupka Kulturní zařízení Města Krupka zve malé i velké diváky na divadelní hru Mrakomor a Večernice. Podle slavné filmové pohádky s Libuší Šafránkovou ji nastudoval Divadelní ansámbl BEZEVŠEHO z Postoloprt. Představení se bude odehrávat na hradě Krupka v neděli 30. srpna od 13 hodin. Vstup je zdarma. Po pohádce bude následovat pasování krupských předškoláků. (re)

----------------------

Casanova poodhalí masky

Duchcov Letošní Hradozámecká noc na duchcovském zámku se ponese ve znamení nečekaných odhalení. Kdo se skrývá za maskou? Mistr benátských karnevalů Casanova zve všechny zvědavce, malé i velké, na velkolepou zámeckou slavnost ve stylu maškarního bálu. „Nejsilnější touhou v životě lidském je touha po odhalení toho, co je nám skrýváno! Na cestě k poznání jsou pak vašimi věrnými druhy vedle Touhy i Odhodlání a Potěšení. Spolu s nimi se na vás budeme o Hradozámecké noci těšit… Zavzpomínáme společně na lesk a slávu benátských bálů mého mládí, abych vám pak poodkryl skutečnou tvář zámecké zábavy na Duchcově", zve na akci novodobý Giacomo Casanova alias Petr Stolař. Valdštejnský sál a komnaty zámku zaplní tajuplné bytosti, nesmrtelní hrdinové i bájné krásky. Speciální interaktivní prohlídky a zbrusu nový zážitkový program připravuje správa zámku opět ve spolupráci s principálem Divadla V Pytli Petrem Stolařem a baletním mistrem Vladimírem Gončarovem ze Severočeského divadla v Ústí nad Labem. Akci spolupořádá Kulturní centrum Duchcov. „Návštěvníci v maskách budou mít na akci vstup se slevou. Stanou se zároveň inspirací pro nejednoho malíře či fotografa", uvedl kastelán duchcovského zámku Marian Hochel. Oživené prohlídky zámecké expozice s hudebně-tanečním programem se budou konat v sobotu 29. srpna 2015 v 19 hodin. Hradozámeckou noc na zámku Duchcov příznačně nazvanou „Casanova se baví" tak zahájí hudebně-taneční představení, na které budou navazovat oživené prohlídky ve 20 a 21 hodin. Vstupenky ve výši 160 Kč / 140 Kč / 400 Kč (oživené prohlídky) a 120 Kč / 100 Kč (hudebně-taneční program) zakoupíte v pokladně zámku. Zájemcům doporučujeme rezervaci předem na tel. č. 417835301, rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději 30 minut před konáním příslušné prohlídky.(r)