Koná se o víkendu a bude zahájena v sobotu 4. října v 10 hodin vernisáží ve výstavní síni Mgr. Karla Kupky v mateřské škole na sídlišti Střelná. Výstavu pořádá Městský úřad a Klub seniorů o.s. v Košťanech. V programu vystoupí Dudáci Písek.

„Už se na výstavu moc těším, snad vše vyjde tak dobře, jako loni, bude hezké počasí a lidé se přijdou podívat, napsal Deníku ze Slaníku Karel Kupka.

„V Košťanech mají otcův krásný pohled na obec a teď i jeden můj a to samé mají v Hrobu. Tam se mi ale těžko hledalo to správné místo k malování. Krajina zarůstá. Kde jsou ty časy, když jsme vyšli nad školu a malovali dálky s žáky,“ zavzpomínal Karel Kupka na dobu, kdy po vysoké škole učil čtyři roky v Hrobu.

Každá jeho výstava na Teplicku se proto stává zároveň setkáním bývalých žáků, s kterými je Karel Kupka, vášnivý pisatel malovaných dopisů, stále v kontaktu.

I když Karel Kupka prožil na severu Čech řadu let, jeho srdce, stejně jako to bývalo u jeho otce, akademického malíře, mistra akvarelu a rybáře tělem i duší Karla Kupky, si získaly jižní Čechy.

V jihočeském Slaníku, v bývalé převoznické chalupě na břehu Otavy žije s nejmladším synem Alešem a jezevčíkem Kubíčkem a odtud vyráží malovat ať už krajinu, jihočeské venkovské chalupy, rybníky, nebo květinová zátiší. Rád se vrací malovat i krajinu svého mládí, Středohoří, které mu učarovalo a v současné době pracuje společně s košťanskou básnířkou Alenou Melicharovou na další knize. Se starším synem Karlem zase připravují vydání pohlednic s obrazy jeho otce.

Výstava „Otec a syn“ bude ve Střelné pro veřejnost přístupná v sobotu 4. října od 10 do 17 hodin a v neděli od 10 do 15 hodin. Již tradičně půjde o výstavu prodejní.