Konají se zde kurzy tanců pro dospělé. V současné době se konají v malém divadelním sále, protože v kavárně se vyměňují okna.
Do pomyslné záře reflektorů se po delší odmlce vrátil taneční mistr Jiří Vitko. Lidé zajímající se o společenské tance ho pamatují, jak na počátku devadesátých let úspěšně “brázdil“ soutěžní taneční parkety se svojí tehdejší životní partnerkou Evou. Tu dnes po tatínkově boku vystřídala jejich dcera Martina. A společně předávají v divadle zkušenosti z tanečních parketů dalším.

Nejinak tomu bylo i minulý pátek. Začátečníkům i mírně pokročilým taneční mistři zprostředkovávají výuku světového tanečního programu. Pod jejich vedením se taneční páry snaží proniknout do tajů waltzu, tanga, a nebo třeba quickstepu. Učí se také valčík, slowfoxtrot, sambu, cha-chu, rumbu, paso doble a jive i tradiční polku.

Ovládat alespoň základní taneční kroky dnes patří k dobrému vzdělání a vychování, stejně jako umět správně stolovat či obléknout se k různým příležitostem a společensky konverzovat. Říká to učitel tance Jiří Vitko.

„Tanec vás ve škole nenaučí. Já ho považuji za důležitý doplněk vzdělání. Zvláště podnikatelé se dnes nevyhnou nejrůznějším setkáním a banketům a je dost trapné, když se začne hrát a polovina chlapů sedí, protože taneční tak zvaně flákali a dnes to jednoduše neumí,“ tvrdí Jiří Vitko. (pem, sti)