KINA

Kino Květen Teplice

Tři bratři

18.-19.8. od 17:30 a 20:00, 20.8. od 17:30

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska… Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Tohle není Kalifornie

20.8. od 20:00

První celovečerní dokument německého režiséra Martina Persiela je dynamickou a svěží hymnou protispolečenské revolty mladých a v socialistické NDR téměř zakázaného sportu – skatebordingu. Režisér tu pracuje s archivním materiálem, konkrétně se skutečnými videozáznamy, které si v toho času nahrála parta tří kamarádů, fascinovaných tímto sportem, na 8 mm kameru. Persielův snímek sleduje tři představitele od jejich dětství v 70. letech přes období vzdoru v letech osmdesátých až po pád komunismu na podzim 1989, kdy se jim zásadně změnily podmínky života.

Želvy Ninja

21.-22.8. od 15:00

Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho strach a všehoschopný Trhač (William Fichtner), jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizace vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři obojživelníci s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April, kterou si zahrála Megan Fox.

Křídla Vánoc

21.8. od 21:00

Letní kino. Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují.

Sex Tape

22.8. od 17:30

Když se Jay (Jason Segel) a Annie (Cameron Diaz) poprvé poznali, byly jejich vzájemné city opravdu velice silné – ale o deset let a dvě děti později by jejich láska potřebovala poněkud povzbudit.

Půlnoc v Paříži

22.8. od 21:00

Letní kino. Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší.

Letní kino Kyselka

Strážci Galaxie

19.-20.8. od 19:00

V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů.

Želvy Ninja

21.-22.8. od 19:00

Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho strach a všehoschopný Trhač (William Fichtner), jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizace vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři obojživelníci s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April, kterou si zahrála Megan Fox.

Kino Krupka

Babovřesky 2

19.8. od 17:30

Komedie je ze života jedné jihočeské vesnice, ve které nechybí láska, žárlivost, intriky, drby…a hlavně vtipné hlášky.

Dům kultury Teplice

Ensemble Sporck

18.8. od 19:00

LETNÍ HUDEBNÍ SLAVNOSTI 2014. CESTA DO ITÁLIE - Italská barokní hudba pro flétnu a cembalo a čtení z cestopisu sira Charlese Burneyho z jeho putování po Itálii v 70. letech 18. stol.

Regionální muzeum Teplice

Exponát měsíce

Mozart a Salieri v Teplicích

Název exponátu měsíce srpna připomíná legendu o vztahu W. A. Mozarta (1756-1791) a A. Salieriho (1750-1825), jenž ze žárlivosti na jeho talent intrikoval a měl mu přivodit smrt. Téma bylo zpracováno mnoha autory, jmenujme např. Puškinovu hru „Mozart a Salieri" z počátku 19. století nebo slavný Formanův film z konce 20. století. Putování sochy skladatele po Teplicích vylíčila již kolegyně dr. Chleborádová v rámci „exponátu měsíce" v roce 2008. Mozartova monumentální socha shlížející dnes z úpatí Letné na klasicistní budovy lázeňského centra města připomíná tvorbu sochaře Franze Metznera z roku 1915 a podnes svým způsobem upomíná konec I. světové války i obavy a snahy německých obyvatel českého pohraničí po rozpadu habsburské říše sžít se s nastalou situací po vzniku nového státu - Československa - státu Čechů a Slováků.

Židé v Teplicích

Regionální muzeum v Teplicích připravilo ve spolupráci se Židovskou obcí Teplice výstavu k oslavám 600 let Židů v Teplicích. Právě před 600 lety se v historii města Teplice objevila první zmínka o židovských obyvatelích města. Historie města a jejích obyvatel je neodmyslitelně propojená. Jak se rozvíjelo město Teplice, tak se rozšiřovalo i teplické ghetto a v devadesátých letech 19. století se židovská obec v Teplicích stala druhou největší židovskou obcí v českých zemích, jejíž nově vystavěná synagoga se stala dominantou města. Výstava trvá do 5.10.2014

Zapomínaní učenci  z Německé univerzity v Praze

Foyer teplického zámku

Výstava upozorňuje na významné osobnosti Německé univerzity v Praze, vytěsňované z naší národní paměti nacionálně-socialistickým a později i komunistickým režimem. Výstava trvá do 5.10. 2014

Infocentrum Osek

Výstava dřevěných plastik Vjačeslava Antoše. Výstava potrvá do 21.9.2014

---------------------------------------------------------------------------------

PREMIERE CINEMAS TEPLICE

14.8. – 20. 8. 2014

Expendables: Postradatelní 3

Každý den od 18:00, 20:30

Sobota a neděle od 10:30

Tým Expendables bude tentokrát čelit přímo jednomu ze svých zakladatelů a bývalých šéfů. Conrad Stonebanks s tváří Mela Gibsona stál přímo u jejich zrodu, pak se z něj ale stal odpadlík a dokonce jeden z Barneyho úkolů na zabití. Přežil a teď má bezcitný a bezskrupulózní obchodník se zbraněmi jediný cíl. Bývalého parťáka a celý ten tým postradatelných vysloužilců sprovodit ze světa. Plány Expendables jsou ale přesně opačné. Každopádně to tentokráte bude hodně osobní.

V oku tornáda

Každý den od 14:00, 16:00

Sobota a neděle od 10:00, 12:00

Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život.

Tři bratři

Každý den od 14:20, 16:20, 18:20

Sobota a neděle od 10:20, 12:20

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska… Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Lucy

Každý den od 13:00, 15:00, 17:00, 20:20

Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu.

Letadla 2: Hasiči a záchranáři

Sobota a neděle od 11:00

Když se světově proslulý letecký závodník Prášek dozví, že má poškozený motor a už možná nikdy nebude moci závodit, je nucen zařadit jiný rychlostní stupeň a vrhá se do světa vzdušného boje s požáry. Prášek spojí své síly se záchranářským a hasičským veteránem, vrtulníkem Strážcem Břitvou, a s jeho odvážným týmem, jehož členy jsou mimo jiné odvážná hasička Kapka, nákladní vrtulník Větrník, bývalý vojenský dopravní letoun Cabbie či veselá parta neohrožených terénních vozítek, která si říkají Kouřoví skokani. Společně se tento nebojácný tým pouští do boje s rozsáhlým lesním požárem a Prášek zjišťuje, co je třeba k tomu, aby se z vás stal skutečný hrdina.

Strážci galaxie

Každý den od 15:20, 19:50

Sobota a neděle od 12:50

V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie.

Hercules

Každý den od 17:50

Starověká legenda o antickém „Supermanovi". Půl bůh, půl člověk s bájnou silou a odvahou bojuje ve velkolepém dobrodružství v čele své armády proti nejnebezpečnějším stvůrám starověku, aby získal svou vyvolenou a zbavil zem tyranského krále.

Chlapectví

Každý den od 21:00

Něžný, vtipný, chytrý a melancholický film plný krásy a lidskosti Chlapectví je výjimečný film. Příběh o dospívání jednoho obyčejného kluka chtěl režisér Richard Linklater (Před soumrakem, Před půlnocí) natočit co nejpoctivěji, i proto na něm pracoval dvanáct let. Každý rok, na tři až čtyři natáčecí dny, se sešla tatáž sestava herců a tvůrců, aby natočila další střípek do jedné životní mozaiky. Výsledkem je snímek, který je neobyčejný svou obyčejností a také tím, jak neuvěřitelně pestrou škálu emocí dokáže ze svých diváků vydolovat.

Očista: Anarchie

Každý den od 19:00

Noví otcové zakladatelé Spojených států amerických si Vás dovolují pozvat na výroční oslavu Očisty!