Ve čtvrtek 12. dubna uvede titul Šašek a syn aneb převýchova mladého šlechtice v šaška, to vše za trest a v sedmi obrazech, které Bolek Polívka napsal pro sebe a svého syna Vladimíra.

Životem protřelý král šašků je pověřen převýchovou mladého šlechtice v šaška. Novic je pod jeho vedením a za asistence jeho kumpánů podroben lekcím, při kterých postupně nachází své šaškovské já. Postupně dojdou k rituálu, při kterém se zrodí nový šašek.

„Nezná matku svou, ni otce svého. Vychován v ústavu pro odložené děti šlechticů. Vychován ve zbroji. Převychován však v šaška. A to vše za trest a v sedmi obrazech, v zajetí šaškujících gerontů. Příliš krásný, než aby byl šaškem na smetišti dějin. A tak hřích po hříchu suneme se k hrobu,“ říká o představení s podtitulem autor.

Hrají Bolek a Vladimír Polívkovi, Jaromír Barin Tichý, Jiří Pfeifer, Michal Chovanec, Milan Král a Luděk Horáček. Pro stávající abonenty začal předprodej v pokladně domu kultury už 1. prosince, ostatní zájemci si mohou vstupenky začít kupovat od 8. prosince.

První máj oslaví v Krušnohorském divadle netradičně: procházkou notoricky známou operou, která se však ještě za střízliva změní ve zběsilý úprk!

Carmen y Carmen je představení, které dvěma divám přímo „na tělo“ napsal Jan Jiráň. V ceně jedné vstupenky se tak divákovi představí nefalšovaná diva operní, Dagmar Pecková, a její dlouholetá přítelkyně a nefalšovaná diva divadelní, Bára Hrzánová.

Není proto divu, že setkání dvou takových Carmen v lokále jednoho nešťastného hostinského, se záhy ocitne až na samé hranici umění a kriminální zápletky.

Titul Carmen y Carmen uvede Krušnohorské divadlo v úterý 1. května a kromě Dagmar Peckové (mezzosoprán) a Báry Hrzánové (mezzosoprán) v představení účinkuje sám autor a režisér Jan Jiráň. Klavírního doprovodu se zhostí autor hudebního nastudování Miroslav Kořínek. Vstupenky je možné koupit v předprodeji v pokladně domu kultury už od 1. prosince.

Eva Stieberová