PREMIERE CINEMAS TEPLICE 18.3. – 23.3.2016

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti
Pouze ve středu od 19:00
V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti.

Dvojníci
Každý den od 19:00 a 21:20 – mimo středu
Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují… Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům.

Kung Fu Panda 3
Každý den od 13:00, 14:00, 15:00, 16:10, 17:00
Sobota – neděle od 10:00, 11:00, 12:00
Jedna z nejúspěšnějších animovaných sérií na světě se vrací a v jejím čele nestojí nikdo jiný než slavný kung-fu bojovník, tak trochu i do šířky urostlý panda Po. A vše začne tím, že se znenadání objeví Poův ztracený biologický otec, společně pak odcestují do tajného pandího ráje, kde se setkají s dalšími pandími členy široké a černobílé rodiny.

Série Divergence: Aliance
Každý den od 16:00, 18:10
Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala…

Polednice
Každý den od 20:40
Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice a nebo vlastní šílenství?

Bohové Egypta
Každý den od 18:30
Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau).

Zootropolis: Město zvířat
Každý den od 13:50, 17:10
Sobota - neděle od 10:20, 11:20, 12:30
Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace.

Deadpool
Každý den od 21:00
Po celém světě mezi námi žijí nenápadní, stateční a skromní superhrdinové… a taky Deadpool, což je poněkud zvláštní a netradiční komiksový bourák ze stáje vydavatelství Marvel. Deadpool ze stáda slušňáckých týpků vybavených superschopnostmi poněkud vybočuje, jelikož je neodolatelně oprsklý, vulgární, brutální a …hlavně nechutně vtipný.

Grimsby
Každý den od 19:30
Tajný agent se musí dát na útěk se svým přiblblým bratrem poté, co je vyzrazena jeho identita.

Trabantem do posledního dechu
Každý den od 21:15
Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici - půlroční dobrodružnou výpravu po Tichomoří. Devítičlenný tým vyrazil z australského Perthu a pokračoval přes Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko. Kromě unikátního cestovatelského zážitku nový Přibáňův dokument ukazuje, že svět se dá projet netradičně v posádce dvou trabantů, polského Fiatu neboli malucha, Jawy a dokonce dvou invalidních vozíků, jejichž majitelé byli členy týmu.

Řachanda
Každý den od 14:50 – mimo neděli
Pohádka Řachanda vypráví příběh o rozmazlené princezně a dvou kamarádech, kteří se neživí vždy úplně poctivě. Až když se trojice ocitne shodou okolností v kouzelném Černém lese, kde žijí podivné lesní bytosti, naučí se právě od nich až to, co je nedokázali do té doby naučit sami lidé – že tak jak se chováme k ostatním, tak se pak oni chovají k nám.

Barbie: Tajná agentka
Pouze v neděli od 15:00
Nejoblíbenější kamarádka mnoha generací holčiček se vrací na filmové plátno. Řeč je o panence Barbie. Přestože loni oslavila pětapadesátiny, stále se může chlubit dokonalými křivkami. Díky nim si už zahrála třeba Popelku, Malou mořskou vílu nebo zakletou Odettu z Labutího jezera. Všechny tyto její role ocenily milióny dětí, které jí teď určitě budou držet palce také jako tajné agentce, která dostane za úkol polapit nepolapitelnou zlodějku diamantů.

KINA

Kino Květen Teplice

Kung Fu Panda 3
18.3. od 15:30, 19.-20.3. od 13:30 a 15:30
Jedna z nejúspěšnějších animovaných sérií na světě se vrací a v jejím čele nestojí nikdo jiný než slavný kung-fu bojovník, tak trochu i do šířky urostlý panda Po. A vše začne tím, že se znenadání objeví Poův ztracený biologický otec, společně pak odcestují do tajného pandího ráje, kde se setkají s dalšími pandími členy široké a černobílé rodiny.

Dvojníci
18.-20.3. od 17:30
Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují… Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, tak je s ním amen…

Polednice
18.-20.3. od 20:00
Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí.

Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda
20.3. od 10:00
Čiperné veverky Alvin, Simon a Theodore jsou zpět! A jsou jako vždy nabití energií, písničkami a především naprosto šílenými nápady. Jejich nový, už čtvrtý příběh začíná tradičně: velkým nedorozuměním.

Dánská dívka
21.3. a 23.3. od 17:30
Film Dánská dívka vás zavede do Kodaně dvacátých let minulého století. Einar Wegener (Eddie Redmayne) patří k nejlepším dánským malířům své doby, jeho žena Gerda (Alicia Vikander) mu přitom poskytuje maximální podporu a přitom se sama snaží prorazit jako portrétistka. Pozvolné borcení jejich harmonického vztahu odstartuje banální příhoda – Gerdě, která připravuje sérii baletních portrétů, nedorazí figurantka, a Einar svolí, že své ženě bude sedět modelem, oblečený do baletního kostýmu. Intenzivní spojení s ženským elementem v Einarovi rozpoutá obrovský emocionální zmatek.

Trabantem do posledního dechu
21.3. od 20:00
Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici - půlroční dobrodružnou výpravu po Tichomoří. Devítičlenný tým vyrazil z australského Perthu a pokračoval přes Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko. Kromě unikátního cestovatelského zážitku nový Přibáňův dokument ukazuje, že svět se dá projet netradičně v posádce dvou trabantů, polského Fiatu neboli malucha, Jawy a dokonce dvou invalidních vozíků, jejichž majitelé byli členy týmu.

Dakar ze zákulisí, aneb dobrodružství s cejchem smrti
22.3. od 19:00
Jedinečný pořad s historkami těch, kteří jsou na Dakaru jako doma. Pořadem provází moderátor a reportér JAN ŘÍHA, jedenáctinásobný účastník Rallye DAKAR v Africe a v Jižní Americe, který si zve vždy jednoho z legendárních českých závodníků z Dakarské Rallye. Pohltí vás historky a zajímavosti nejen ze zákulisí, ale i nádherné nepublikované fotografie a videa přímo z Dakarského konvoje.

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě
23.3. od 20:00
Jako moderní Don Quijote a Sancho Panza, tak Sam a Jonathan, dva cestující prodejci s drobnými cetkami, nás vezmou na kaleidoskopickou toulku lidskými touhami.

Zootropolis: Město zvířat
24.-25.3. od 13:30
Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška.

Barbie: Tajná agentka
24.-25.3. od 15:30
Nejoblíbenější kamarádka mnoha generací holčiček se vrací na filmové plátno. Animovaný příběh o třech přítelkyních, které se ocitnou ve světě špionáže a náramně si to užívají.

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti
24.-25. od 17:00
Po útoku kryptonských vojsk na Metropolis se z Clarka Kenta/Kal-Ela stal Superman (Henry Cavill). Celá událost měla velký dopad na celé lidstvo. Najednou se nikdo necítí v bezpečí. V Gothamu mezitím vyčerpaný a zkušený Bruce Wayne znovu navrátí světu Batmana (Ben Affleck), aby dovedl Supermana k odpovědnost a spravedlnosti. Netuší však, že tímto rozhodnutím započne cestu k velkému přátelství, které položí základ Ligy spravedlivých.

Čarodějnice
24.-25.3. od 20:00
Rodina amerických kolonizátorů v 17. století zakládá svůj nový domov v pustině na okraji hlubokého lesa, o kterém se říká, že v něm přebývají čarodějnice. Brzy zjistí, že to nebyly jen povídačky.

Kino Bílina

Už je tady zas
18.3. od 17:30
Co by se stalo, kdyby se Hitler v roce 1945 nezabil, ale záhadně se dostal do roku 2011? Tak o tom vypráví tento film, který je založen na knižním bestselleru "Er ist wieder da", tedy "Už je tady zas". Hitler se probudí v roce 2011 na louce, kde kdysi stál jeho bunkr. Netuší, co se stalo, začne objevovat moderní společnost a zjišťuje, jak to nakonec po válce dopadlo. Všimne si ho ale filmová producentka, která si myslí, že jde o skvělého imitátora a začne ho obsazovat do různých filmů, seriálů a do dalších rolí. Hitler se rychle stane hvězdou a naskytne se mu tak příležitost, jak šířit svoji ideologii.

Rudý kapitán
18.3. od 20:00
Drsná detektivka jako ze Skandinávie se může odehrávat i u nás. Příběh na motivy skutečných událostí podle bestselleru Dominika Dána, reálného policisty a knižního fenoménu s utajenou identitou, který prodal už 700 000 knih. Mnohé z toho, o čem píše, zažil. Mnohé vyšetřoval…

Kung Fu Panda 3
19.3. od 15:00
Jedna z nejúspěšnějších animovaných sérií na světě se vrací a v jejím čele nestojí nikdo jiný než slavný kung-fu bojovník, tak trochu i do šířky urostlý panda Po. A vše začne tím, že se znenadání objeví Poův ztracený biologický otec, společně pak odcestují do tajného pandího ráje, kde se setkají s dalšími pandími členy široké a černobílé rodiny.

Trabantem do posledního dechu
19.3. od 17:30
Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici - půlroční dobrodružnou výpravu po Tichomoří. Devítičlenný tým vyrazil z australského Perthu a pokračoval přes Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko. Kromě unikátního cestovatelského zážitku nový Přibáňův dokument ukazuje, že svět se dá projet netradičně v posádce dvou trabantů, polského Fiatu neboli malucha, Jawy a dokonce dvou invalidních vozíků, jejichž majitelé byli členy týmu.

Dvojníci
19.3. a 25.3. od 20:00
Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují… Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, tak je s ním amen…

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti
25.3. od 17:30
Po útoku kryptonských vojsk na Metropolis se z Clarka Kenta/Kal-Ela stal Superman (Henry Cavill). Celá událost měla velký dopad na celé lidstvo. Najednou se nikdo necítí v bezpečí. V Gothamu mezitím vyčerpaný a zkušený Bruce Wayne znovu navrátí světu Batmana (Ben Affleck), aby dovedl Supermana k odpovědnost a spravedlnosti. Netuší však, že tímto rozhodnutím započne cestu k velkému přátelství, které položí základ Ligy spravedlivých.

Čarodějnice
25.3. od 22:00
Rodina amerických kolonizátorů v 17. století zakládá svůj nový domov v pustině na okraji hlubokého lesa, o kterém se říká, že v něm přebývají čarodějnice. Brzy zjistí, že to nebyly jen povídačky.

Kino Lípa Duchcov

Kung Fu Panda 3
20.3. od 15:00
Jedna z nejúspěšnějších animovaných sérií na světě se vrací a v jejím čele nestojí nikdo jiný než slavný kung-fu bojovník, tak trochu i do šířky urostlý panda Po. A vše začne tím, že se znenadání objeví Poův ztracený biologický otec, společně pak odcestují do tajného pandího ráje, kde se setkají s dalšími pandími členy široké a černobílé rodiny.

Dvojníci
20.3. a 23.3. od 19:00
Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují… Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, tak je s ním amen…

Polednice
22.3. od 19:00
Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí.

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti
24.-25.3. od 19:00
Po útoku kryptonských vojsk na Metropolis se z Clarka Kenta/Kal-Ela stal Superman (Henry Cavill). Celá událost měla velký dopad na celé lidstvo. Najednou se nikdo necítí v bezpečí. V Gothamu mezitím vyčerpaný a zkušený Bruce Wayne znovu navrátí světu Batmana (Ben Affleck), aby dovedl Supermana k odpovědnost a spravedlnosti. Netuší však, že tímto rozhodnutím započne cestu k velkému přátelství, které položí základ Ligy spravedlivých.

Řachanda
25.3. od 17:00
Pohádka o rozmazlené princezně a dvou kamarádech, kteří se neživí vždycky úplně poctivě. Až když se trojice ocitne shodou okolností v kouzelném Černém lese, kde žijí podivné lesní bytosti, naučí se od nich to, co je nedokázali do té doby naučit sami lidé - že tak, jak se chováme k ostatním, tak se pak oni chovají k nám.

Dům kultury Teplice

Kačátko
22.3. od 16:00 a 17:00
Oblíbená pohádka pro nejmenší v provedení populárního Maňáskového divadla Teplice.

Krušnohorské divadlo Teplice

Maškarní ples – Ze století do století
18.3. od 20:00
Tradiční maškarní ples v historickém duchu. Soutěž o nejlepší masku. Předtančení: Taneční divadlo Teplice, VIVAjump, TK Styl - Dance Teplice, Klub sportovního tance Teplice, Herecké studio DK Teplice.

O Červené Karkulce, O Jeníčkovi a Mařence
20.3. od 10:30
Klasické české pohádky, při kterých malé diváky vtáhne do děje kontaktní herectví všech protagonistů a laskavý humor který v těchto představeních nechybí.

Olympic – Permanentní tour 2016
23.3. od 19:00
Jedinečný koncert nestárnoucí rockové legendy české hudební scény po delší době opět v Teplicích – Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a j. host Martin Vajgl – bicí. Za půlstoletí své existence vydala kapela více než 70 alb, získala 3 Zlaté a 3 České slavíky. Dějiny Olympiku jsou fakticky dějinami české rockové hudby. Ve skupině se vystřídalo hodně muzikantů, kteří v této branži něco znamenali a mnozí znamenají dodnes…

Kulturní dům Bílina

Havana night
19.3. od 19:00
V ceně je ochutnávka kubánského jídla a lektoři, co Vás naučí tančit v rytmu samby, salsy a zumby, mimojiné prodej kubánských míchaných nápojů.

Dětský karneval s Divadlem Uličník
20.3. od 15:00
Programové pásmo pro děti plné známých tanečních , pohádkových a filmových písniček, spousta sladkostí, soutěží a dobré nálady.

Městské divadlo Bílina

Domácí štěstí
24.3. od 19.00
Jiří Just napsal příběh manželského páru "v krizi". Ona se věnuje naplno své manažerské práci, manžel skládá hudbu a stará se o domácnost i o její pohodlí. Nefunguje to. Najmou si hospodyni, která jim převrátí razancí kulometu domácnost naruby a uvede je zpět do "štěstí manželského". Připomene jim, jak si mají jeden druhého vážit a jak zafunguje "sporýš lékařský" i celer v manželském loži. Kdo nakonec skutečně potřebuje pomoci, se dozvíte v komedii plné mouder a rad našich babiček, které ještě nic nepřekonalo.

KD Mlýn Krupka

Bláznivá pepíkovská zábava
19.3. od 20:00
Hraje DJ JIMMY SEEJAY RADIO. Předtančení skupina MIXDANCE.

JazzClub Teplice

Chuck Wansley Quartet
18.3. od 20:00
Kapelník a zpěvák Chuck WANSLEY, Rodák
z New Yorkeu Chuck začal svou kariéru v 18 letch koncertováním s
Mezinárodní skupina Up With People, kde podporoval globální poslání míru prostřednictvím hudby.

V. Mišík & ČDG
19.3. od 20:00
Český rockový zpěvák, skladatel, textař, svými spoluhráči a přáteli už léta mírně ironicky, avšak právem přezdívaný „Legenda".

Elena Sonenshine & Jacose Jazz
25.3. od 20:00
Zvuku skupiny Jocose Jazz dominuje hlas české jazzové zpěvačky, která studovala na proslulé Berklee College of Music v americkém Bostonu. Elena pravidelně vystupuje na jazzových festivalech v zahraničí a její vynikající debutové album You Go To My Head dokonce vyšlo přímo v USA.

Regionální muzeum Teplice

Exponát měsíce

Velikonoční beránek
Velikonoční pečivo v podobě beránka patří neodmyslitelně k Velikonocům. Připravuje se ze sladkého těsta, nejčastěji piškotového nebo třeného, do kterého se přidává kandované ovoce nebo rozinky. Původní velikonoční beránek jako obřadní pokrm měl podobu pečeného jehněčího masa.

Čím platily naše babičky?
Kouzlo peněz je nesporné i u neplatných bankovek. Jejich grafické zpracování vytvářeli v každé epoše nejpřednější národní umělci. Přijďte se podívat, jaké bankovky se používaly od vzniku Československa až do rozpadu federace. Naleznete zde i bankovky, které Vám připomenou mládí a Vaše děti pobaví. Výstava trvá od 12.2. do 17.4.16.

Neviditelní lidé aneb jsou schizofrenici nebezpeční?
Putovní fotografická výstava prezentující životní příběhy lidí a nejčastější mýty, které se o lidech s duševním onemocněním a schizofrenií ve společnosti vyskytují. Výstava se koná v rámci projektu „Neviditelní lidé – aneb jsou schizofrenici nebezpeční?" neziskové organizace FOKUS LABE. Vláďa, Jirka, Honza, Radka, Lukáš, Luboš a Jakub vystoupili z anonymity a dali nahlédnout do svých životních příběhů, ovlivněných zkušeností s duševní nemocí. Autorem fotografií je Karel Pešek. Výstava trvá od 4.3. – 23.3.2016

Voňavý svět mýdel
Výstava výrobků teplické Mýdlárny u Zámky, kterým byla v minulém roce udělena ochranná známka KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt®. Výstava trvá od 5.3. – 24.4.2016

Regionální knihovna Teplice

Jaroslava Tišer – památky UNESCO
Jako světové dědictví se označují nejrůznější kulturní a přírodní památky po celém světě. Na seznamu těchto památek se nacházejí nejrůznější budovy, hory, jezera, národní parky i celá města. V červenci 2015 bylo na seznamu světového dědictví 1031 položek. Z toho 802 položek kulturního dědictví, 197 přírodního a 32 smíšeného ve 163 státech světa.
Česko má na tomto seznamu celkem 12 památek. Pan Jaroslav Tišer, žijící v Oseku u Duchcova, pracoval léta jako pedagog – mimo jiné i v DDM Teplice. Fotografie z výstavy pořizoval během svých cest kolem světa po dlouhou dobu dvaceti let. Výstava potrvá do 1. 4. 2016.
Výstavní síň u kostela Bílina
Dřevořezby – Tomáš Záborec
Výstava originálních dřevomaleb výtvarníka Tomáše Záborce ze Slaného. Výstava trvá do 24.4.16