PREMIERE CINEMAS TEPLICE 31.3. – 6.4.2016

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti
Každý den od 14:50, 16:30, 18:00, 19:30, 21:00
V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti.

Kung Fu Panda 3
Každý den od 13:00, 14:30, 15:00 – mimo neděli
Sobota – neděle od 10:30, 11:00, 12:30
Jedna z nejúspěšnějších animovaných sérií na světě se vrací a v jejím čele nestojí nikdo jiný než slavný kung-fu bojovník, tak trochu i do šířky urostlý panda Po. A vše začne tím, že se znenadání objeví Poův ztracený biologický otec, společně pak odcestují do tajného pandího ráje, kde se setkají s dalšími pandími členy široké a černobílé rodiny.

Pat a Mat ve filmu
Každý den od 13:10
Sobota – neděle 10:00, 11:30
Dvojice „šikulů" Pat a Mat se vrací na scénu, a to rovnou v celovečerním filmu pro celou rodinu!

Teorie tygra
Každý den od 18:30, 20:40
Teorie Tygra je road movie o muži, který si v šedesáti vzpomene, že míval sny i vlastní vůli a že chce zpátky vládu nad svým životem. Vydá se na riskantní cestu navzdory tomu, že tím přichází o vše.

Dvojníci
Každý den od 16:20
Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují… Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům.

Barbie: Tajná agentka
Sobota – neděle od 12:20
Nejoblíbenější kamarádka mnoha generací holčiček se vrací na filmové plátno. Řeč je o panence Barbie. Přestože loni oslavila pětapadesátiny, stále se může chlubit dokonalými křivkami. Díky nim si už zahrála třeba Popelku, Malou mořskou vílu nebo zakletou Odettu z Labutího jezera. Všechny tyto její role ocenily milióny dětí, které jí teď určitě budou držet palce také jako tajné agentce, která dostane za úkol polapit nepolapitelnou zlodějku diamantů.

Zootropolis: Město zvířat
Každý den od 14:00
Sobota - neděle od 10:20
Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace.

Já, Olga Hepnarová
Každý den od 19:00 – mimo úterý
Celovečerní hraný film Já, Olga Hepnarová je příběhem dívky, která ve svých dvaadvaceti letech nákladním vozem úmyslně najela v centru Prahy do lidí na tramvajové zastávce a osm jich usmrtila. Ke svému činu se hrdě hlásila, odmítla ho litovat, považovala ho za svou pomstu vůči společnosti a požadovala pro sebe trest smrti. V roce 1975 byla oběšena a stala se tak poslední popravenou ženou u nás.

Táta je doma
Každý den od 17:00
Kdo vyhraje neoficiální titul hlavy rodiny, jejíž vlastní fotr je lotr a ten nevlastní aspiruje na cenu pro „Tatínka roku"? A může Will Ferrell v souboji bez pravidel porazit Marka Wahlberga? Odpovědi na obě otázky naleznete v komedii Táta je doma, která úspěšně bourá všechna klišé tradičních rodinných komedií a oba herce posílá do bitvy, při jejímž sledování budou zúčastnění diváci trpět a ti nezúčastnění, v kině, se náramně pobaví.

Čarodějnice
Každý den od 21:00
Jeden z nejoriginálnějších a nejděsivějších hororů posledních let. Velmi lichotivou nálepku si nese Čarodějnice režiséra Davida Eggerse, kterou každý, kdo ji už měl čest vidět, popisuje jako nezapomenutelný zážitek. Pokud si myslíte, že jste odkojení Perníkovou chaloupkou a tím pádem připravení na ledacos, nemůžete se víc mýlit.

Lagerfeld – důvěrně
Pouze v úterý od 19:00
Fascinován „mužem za slunečními brýlemi" zvažoval Rodolphe Marconi dokument o Karlu Lagerfeldovi více než deset let.

Uuups! Noe zdrhnul
Pouze v neděli od 15:00
Je konec světa! Blíží se obrovská povodeň, dostatečně velká na vyhubení veškerého života na Zemi. Tvorečci Dejv a jeho syn Finík, dva malí Raťafáci, se dostali na Noemovu archu na poslední chvíli za pomoci Grumpíků Lísky a její dcery Ley. Když však archa odplouvá, Finík a Lea na ní omylem nejsou. Pravé dobrodružství tak pro ně teprve začíná.

KINA

Kino Květen Teplice

Pat a Mat ve filmu
1.4. od 15:30, 2.4. od 13:30, 3.4. od 10:00, 13:30, 15:30
Známí nešikové v roce 2016 slaví 40 let od svého vzniku, a byť se na stříbrném plátně ještě nepředvedli, pro kutily jejich kalibru to přeci nemůže být problém.

Teorie tygra
1.4. od 17:30, 2.4. od 15:30, 3.-6.4. od 17:30
Teorie Tygra je road movie o muži, který si v šedesáti vzpomene, že míval sny i vlastní vůli a že chce zpátky vládu nad svým životem. Vydá se na riskantní cestu navzdory tomu, že tím přichází o vše.

Rudý kapitán
1.4. a 3.4. od 20:00
Drsná detektivka jako ze Skandinávie se může odehrávat i u nás. Příběh na motivy skutečných událostí podle bestselleru Dominika Dána, reálného policisty a knižního fenoménu s utajenou identitou, který prodal už 700 000 knih. Mnohé z toho, o čem píše, zažil. Mnohé vyšetřoval…

Madame Butterfly, Giacomo Puccini
2.4. od 18:45
Úchvatná inscenace Anthonyho Minghelly diváky okouzluje již od své premiéry v roce 2006. Tentokrát se v titulní roli objeví jedna z nejlepších současných představitelek Madam Butterfly, sopranistka Kristine Opolais. Námořního důstojníka Pinkertona, který jí zlomí srdce, bude zpívat Roberto Alagna.

Smrtelné historky
4.-5.4. od 20:00
Smrtelné historky jsou trikový povídkový celovečerní film, který kombinuje hrané akce s 3D a 2D animací, vedenou loutkou a zadní projekcí.

Gangster Ka
5.4. od 15:00
Varování ministerstva vnitra: Peníze jsou silně návyková látka. Gangsteři umírají předčasně. Gangster Ka je natočen podle námětu Jaroslava Kmenty, který je autorem knihy „Padrino Krejčíř". Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun.

Kmotr
6.4. od 20:00
Gangsterské drama Kmotr, natočené podle stejnojmenného bestselleru Maria Puza, patří mezi přelomová díla tzv. Nového Hollywoodu, a to jak komerčně, tak umělecky. Příběh newyorské mafiánské rodiny Corleonů, jíž tvrdou rukou šéfuje starý don Vito (Marlon Brando), se odehrává v letech 1945 - 55 a zaznamenává prudký rozmach organizovaného zločinu po skončení druhé světové války.

Nikdy nejsme sami
7.-8.4. od 17:30
Do obce roztažené podél státní silnice se nastěhuje paranoidní pracovník vězeňské správy a jeho rodina. Spřátelí se se svým novým sousedem, nezaměstnaným hypochondrem, kterého živí jeho žena pracující v místní prodejně. Unavená životem a starostí o dva syny, všimne si vyhazovače z nočního klubu. Ten ale miluje striptérku. Ta však čeká na otce svého dítěte, který sedí v nedaleké base, kde pracuje náš bachař. Drama o současné době a lidech, kteří jsou obětmi i strůjci jejích běsů.

Spotlight
7.-8.4. od 20:00
Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams a Liev Schreiber v hlavních rolích skutečného příběhu, ve kterém reportéři amerického deníku The Boston Globe odhalili masivní skandál zneužívání nezletilých představiteli místní arcidiecéze. Případ neměl dopad pouze na pár obviněných duchovních, ale otřásl celou katolickou církví.

Kino Bílina

Trabantem do posledního dechu
1.4. od 17:30
Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici - půlroční dobrodružnou výpravu po Tichomoří.

Teorie tygra
1.4. od 20:00, 2.4. od 17:30
Teorie Tygra je road movie o muži, který si v šedesáti vzpomene, že míval sny i vlastní vůli a že chce zpátky vládu nad svým životem. Vydá se na riskantní cestu navzdory tomu, že tím přichází o vše.

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti
2.4. od 20:00
Po útoku kryptonských vojsk na Metropolis se z Clarka Kenta/Kal-Ela stal Superman (Henry Cavill). Celá událost měla velký dopad na celé lidstvo. Najednou se nikdo necítí v bezpečí. V Gothamu mezitím vyčerpaný a zkušený Bruce Wayne znovu navrátí světu Batmana (Ben Affleck), aby dovedl Supermana k odpovědnost a spravedlnosti. Netuší však, že tímto rozhodnutím započne cestu k velkému přátelství, které položí základ Ligy spravedlivých.

Kung Fu Panda 3
3.4. od 15:00
Jedna z nejúspěšnějších animovaných sérií na světě se vrací a v jejím čele nestojí nikdo jiný než slavný kung-fu bojovník, tak trochu i do šířky urostlý panda Po. A vše začne tím, že se znenadání objeví Poův ztracený biologický otec, společně pak odcestují do tajného pandího ráje, kde se setkají s dalšími pandími členy široké a černobílé rodiny.

Moje tlustá řecká svatba 2
8.4. od 17:30
Toula, Ian a jejich rodina se vracejí, aby si v pokračování nejlepší romantické komedie všech dob užili ještě více smíchu, jídla a především další velké řecké svatby!

Dvojníci
8.4. od 20:00
Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují… Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, tak je s ním amen… Zachrání ho náhoda.

Ulice Cloverfield 10
8.4. od 22:00
Příběh filmu Ulice Cloverfield 10 možná líčí, možná nelíčí osudy tří lidí, které celosvětová katastrofa (která se možná vůbec nestala), uvěznila ve vybaveném podzemním krytu, který nesmějí opustit, pokud chtějí přežít. I když… Jasné je každopádně to, že v hlavních rolích se objeví John Goodman.

Kino Lípa Duchcov

Teorie tygra
1.4. a 3.4. od 19:00
Teorie Tygra je road movie o muži, který si v šedesáti vzpomene, že míval sny i vlastní vůli a že chce zpátky vládu nad svým životem. Vydá se na riskantní cestu navzdory tomu, že tím přichází o vše.

Pat a Mat ve filmu
3.4. od 15:00
Známí nešikové v roce 2016 slaví 40 let od svého vzniku, a byť se na stříbrném plátně ještě nepředvedli, pro kutily jejich kalibru to přeci nemůže být problém.

Čarodějnice
5.4. od 19:00
V polovině sedmnáctého století měli lidé blíž k přírodě, blíž k Bohu, blíž k iracionálním jevům, které dnes považujeme už jen za pohádky.

Dvojníci
6.4. od 19:00
Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují… Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, tak je s ním amen… Zachrání ho náhoda.

Ulice Cloverfield 10
7.4. od 19:00
Příběh filmu Ulice Cloverfield 10 možná líčí, možná nelíčí osudy tří lidí, které celosvětová katastrofa (která se možná vůbec nestala), uvěznila ve vybaveném podzemním krytu, který nesmějí opustit, pokud chtějí přežít. I když… Jasné je každopádně to, že v hlavních rolích se objeví John Goodman.

Pád Londýna
8.4. od 19:00
Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí.

Krušnohorské divadlo Teplice

Lea 2016
2.4. od 17:00
Druhý ročník multikulturního festivalu, propojující divadlo, hudbu a tanec pod jednu střechu.

Nejkrásnější válka
4.4. od 10:00 a 18:00
Co se stane, když řecké ženy vyhlásí svým mužům, kteří se celé dny toulají kdesi po bojištích, důslednou „postelovou stávku", a navíc se i se zbraněmi opevní na hradě, a co se může přihodit, když proradní muži vyšlou dva vybrané dobrovolníky v ženském převleku do feminismem hučící pevnosti. Čtvrté nastudování.

Tančíme s Doubravankou
6.4. od 16:00
V kavárně Krušnohorského maskaronu zahraJe populární dechový orchestr z Teplic: Doubravanka. Pod taktovkou Petra Černého, který je pokračovatelem rodinné tradice, zazní k posluchu i tanci nejenom klasické "dechovky", ale také swingové a taneční melodie.

Hop Trop 35 let – turné k vydání DVD
8.4. od 20:00
Po opravdu úspěšné sadě jarních vystoupení 2015 napříč Čechy, Moravou a Slovenskem, vyjíždí legendární kapela Hop Trop na novou šňůru představení s novým programem.

Kulturní dům Fontána Bílina

Duo Hvozdovi
8.4. od 15:00
Taneční odpoledne nejen pro seniory.

JazzClub Teplice

Luboš Andršt Blues Band
2.4. od 20:00
Luboš Andršt - český kytarista a skladatel je všestranný hudebník, který čerpá svou inspiraci především z oblasti blues a jazzu. V jeho tvorbě lze však najít i vlivy hudby etnické a samozřejmě i vliv klasické hudby evropské tradice.

Jan Spálený Trio
8.4. od 20:00
Jan Spálený Trio je komornější verze známějšího uskupení ASPM.

Regionální muzeum Teplice

Čím platily naše babičky?
Kouzlo peněz je nesporné i u neplatných bankovek. Jejich grafické zpracování vytvářeli v každé epoše nejpřednější národní umělci. Přijďte se podívat, jaké bankovky se používaly od vzniku Československa až do rozpadu federace. Naleznete zde i bankovky, které Vám připomenou mládí a Vaše děti pobaví. Výstava trvá od 12.2. do 17.4.16.

Voňavý svět mýdel
Výstava výrobků teplické Mýdlárny u Zámky, kterým byla v minulém roce udělena ochranná známka KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt®. Výstava trvá od 5.3. – 24.4.2016

Krajina a uhlí
Výstava fotografií Miloše Žihle a vítěze Czech Press Photo Ibry Ibrahimoviče. Výstava trvá od 5.4. do 1.5.2016

Regionální knihovna Teplice

Jaroslava Tišer – památky UNESCO
Jako světové dědictví se označují nejrůznější kulturní a přírodní památky po celém světě. Na seznamu těchto památek se nacházejí nejrůznější budovy, hory, jezera, národní parky i celá města. V červenci 2015 bylo na seznamu světového dědictví 1031 položek. Z toho 802 položek kulturního dědictví, 197 přírodního a 32 smíšeného ve 163 státech světa.
Česko má na tomto seznamu celkem 12 památek. Pan Jaroslav Tišer, žijící v Oseku u Duchcova, pracoval léta jako pedagog – mimo jiné i v DDM Teplice. Fotografie z výstavy pořizoval během svých cest kolem světa po dlouhou dobu dvaceti let. Výstava potrvá do 1. 4. 2016.
Výstavní síň u kostela Bílina
Dřevořezby – Tomáš Záborec
Výstava originálních dřevomaleb výtvarníka Tomáše Záborce ze Slaného. Výstava trvá do 24.4.16