Od 14 do 16 hodin zde Rádio Blaník připravilo svátečně laděné a decentně nazvučené hry a soutěže pro děti. V 15 hodin jim i jejich rodičům zazpívá talentovaný Josef Vágner. Zároveň bude svoje dárkové vánoční zboží prodávat teplická Arkadie a určitě dojde i na malé občerstvení. Milovníci výtvarného umění a ctitelé českých vánoc mohou navštívit půvabnou výstavu “Vánoční rozjímání Aleny Kartákové“ v oratoři kostela sv. Jana Křtitele. Souběžně bude v jízdárně teplického zámku přístupná výstava “Pojďte s námi do Betléma“ s komentovanými prohlídkami v 16 a 18 hodin.

A protože adventní čas by měl být zasvěcen usebrání se a rozjímání, bude vrchol druhé adventní neděle směřován do chrámové lodi děkanského kostela.

Druhý adventní koncert od 16 do 17 hodin bude věnován spirituálům a gospelům. Uslyšíme je v podání v Praze domestikovaného Afroameričana Lee Andrew Davisona, který přijel na počátku 90. let do Prahy, aby zde vyučoval anglickému jazyku Václava Havla i členy jeho prezidentské kanceláře. Ukázalo se, že Lee Andrew má nejenom nesporný pedagogický talent, ale navíc i pěkně zpívá. „V Bostonu jsem se snažil být muzikantem, pracoval jsem v univerzitní knihovně. Moji spolupracovníci byli z Čech, Slovenska, Polska, Rumunska a Maďarska. Když padla berlínská zeď, začali se vracet domů a najednou mi přicházela pozvání, abych je navštívil. Tak jsem se dostal do Prahy a jsem velmi rád, že jsem to tehdy udělal,“ prohlásil v jednom z rozhovorů. Spirituály a gospely v podání zpěváka černé pleti, který chodí v Praze do více církví, ale nejvíce k Adventistům sedmého dne, jsou o to autentičtější, že je z nich patrný osobní prožitek z doby, kdy mu je zpívala maminka. Lee Andrew Davisona doprovodí vynikající Trio Víta Fialy. Známý jazzový hráč na kontrabas přijede posílen o kytaristu Jaroslava Šindlera a klavíristu Radima Linharta. Máme se tedy v neděli, 7. prosince, mezi 16 a 17 hodinou na co těšit. Vstupenky jsou dosud v předprodeji v Krušnohorském divadle i Domě kultury Teplice.

Po koncertu, zhruba v 17 hodin se z vyhlídky věže děkanského kostela ozvou fanfáry trubačů Konzervatoře Teplice. A Zámecké náměstí navštíví andělé na chůdách, jinak členové pouličního alternativního loutkového Divadla Kvelb z Českých Budějovic, opatřeni ohromnými křídly a dřevěnými saněmi. Jejich zhruba hodinová performance bude ukončena promo ohňovou show.