O knize ještě bude řeč, důležitější jsou nyní tři termíny ze severních Čech z koncertního kalendáře Lucie Bílé. Dnes je to komorní koncert v Domě kultury Ústí, zde ji od 19.30 hodin doprovodí jediný muž, klavírista Petr Malásek. S ním se úřadující Česká slavice představí i 30. května v litoměřickém domě kultury, uprostřed prázdnin ji pak spolu s kapelou doprovodí i při vystoupení na jednom z největších českých hudebních festivalů – Benátské noci 2011 na Malé Skále (Jablonecko). Čekání na zmíněné koncerty si můžete krátit poslechem posledních alb Lucie Bílé. Jejího CD Bílé Vánoce Lucie Bílé, která obstojí i dlouho po svátcích: může přidat trochu příjemného chládku do našich domovů, zafungovat také jako výkonná klimatizace.

Vedle prvního vánočního alba je méně obvyklým titulem v její diskografii i nové album, respektive CD či DVD „Duety naBílo“ (EMI, březen 2011); deska ohlížející se za Luciiným pravidelným pořadem na TV Nova prostřednictvím duetů s různými zpěváky (Gott tu vede!), zpěvačkami (mj. Marie Rottrová) či skupinami od nás (Olympic) nebo ze Slovenska (No Name).

A pardon – zapomněl bych na herce, konkrétně na Milana Lasicu. O něm ale asi více až v článku před koncertem Lucie Bílé v Litoměřicích.
Na 100 % stojí za pozornost i kniha, ohlížející se za událostmi okolo Bílé. Už snímky Lukáše Fronka, dvorního fotografa Lucie, jsou fajn. Svým způsobem na nich knížka stojí. Přednosti Lucie Bílé v ní vynikají; předností knihy též je, že si všímá i toho, co u Lucie Bílé bulvár „přehlédl“, či co pro něj nebylo moc vhodné (tedy skandální).

Popsat vše zajímavé z publikace, je to na další knihu. No – alespoň na sešitek, protože slova tu opravdu jen doplňují fotky, neplýtvá se jimi. Dost mě baví reportáž z focení Lucie jako Charlieho Chaplina pro netradiční kalendář, obvyklý není její snímek s Jarkem Nohavicou (či skupiny Lucie) z Andělů desetiletí.

Ukáže zákulisí Vánoc doma v Otvovicích i s maminkou („Že mám nejkrásnější maminku na světě?“), s andílky a  prskavkami, plakát na vyprodaný (před)vánoční koncert, na němž to Lucii v bílém sluší. Uvidíte její kostýmy, ty z klání Česko – Slovensko má talent (to aby nenudila ani vizuálně, když už tu byla „klasicky prostořeká“ – ale i k zulíbání, nadšená). To ONA byla ten Talent, který to u diváků nad konkurenčním pořadem TV Nova vyhrával, víme?!

„Byl to rok splněných přání. Zahrála jsem si v pohádce, porotcovala v úžasné show, měla dvě turné, zdvojila většinu svých koncertů, získala 3 platiny za vánoční album, 2 slavíky, 2 anděly… Získala jsem vlastně anděly 3. Křídla toho třetího mě chrání v soukromém životě,“ popsala sama svou knihu zpěvačka. Kdo jiný by to měl vědět lépe?!