To je snad tou zdejší Kyselkou, napadlo mě, když proti nám jel už čtvrtý kočárek s dvojčátky. Děti hrály ostatně na jarmarku hlavní roli a město Bílina spolu s kulturním centrem Kaskáda, pro ně připravilo na Růžovém paloučku dětskou scénu plnou soutěží, divadelních představení a také jízdu na koních.

Rodiče pomáhali dětem při výrobě papírových růží, házedel, voskových přání a korálkových náramků. „Ráno je tu dětí méně, rodiče čekají, jestli nebude pršet. Ale jestli počasí vydrží, bude tu odpoledne úplně plno,“ předvídala ředitelka DDM Bílina Krista Sýkorová, která měla pro děti připraveny ukázky deskových her jako Ubongo a Pentago. A měla pravdu. Když jsme lázeňský areál před polednem opouštěli, prodírali jsme se zástupem lidí, kteří na Kyselku teprve mířili.

„Mami, já chci taky balónek!“ , „Řve, dostal na prdel, protože mi zdrhnul a podívej, kolik je tu lidí!“, „Hlídej dědečka, ať se nám zase neztratí!“, bavili jsme se výkřiky, které kolem nás zněly.

Hitem se tentokrát stali štěkající pejskové na baterku za 70 korun. Dětí, které si je hrdě nesly, jsme potkali celou řadu. „Mně se líbil nejvíc tenhle hnědý,“ ukazoval Honzík Král, který přijel do Bíliny s dědou a babičkou z Teplic.

„Procházím areál, všechno probíhá jak má,“ řekl nám v rychlosti ředitel pořadatelského centra Kaskáda Antonín Moravec.
Podívali jsme se na šermíře, chvíli jsme pozorovali početnou romskou rodinu, která vytrvale házela drobné živé soše a všichni měli velkou radost, když jim stříbrný král zamával. Nevynechali jsme ani scénu na Kafáči, poslechli jsme si country U kádi a byli jsme i u toho, když se na zaplněné hlavné scéně zvednul les rukou, aby Petru Mukovi potvrdil, že láska, jak zpívá ve své písni, je skutečně nebezpečná věc.

TEPLICKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU - STAŇTE SE JEHO FANOUŠKEM ZDE

„Už procházím celý areál počtvrté. Vyšlo nám počasí, svítí sluníčko a je teplo, což je vždycky nejdůležitější a lidé jsou spokojení,“ usmíval se starosta Bíliny Josef Horáček, který se vydal na jarmark se svým vnoučkem.