Melanie Dekkerová letos sestavuje své nové album a připravuje se na rozsáhlou koncertní cestu do 30ti evropských měst. Tentokrát cestuje přes Německo, Norsko, Švédsko, Dánsko, Českou republiku a Anglii.

„Jsem nadšenou cestovatelkou a žiji tak skutečně svůj sen“, říká Dekkerová. „Ačkoliv to není jednoduché, fascinuje mě být každý večer v jiném městě. Miluji dobrodružství, které lze zažít jen na cestách. Jsem nadšená, když poznávám nové lidi, s kterými se mohu radovat a smát se.“

Dekkerová měla 3 hity v kanadském radiu. „When I think of you“, „Blue Blanket“ a „I said I“ jsou od roku 2003 stále ještě často hrány. Hudba Dekkerové se nyní také prosazuje v evropských radiových stanicích a lze ji také slyšet v internetu.

Vystupovala již s Bryan Adams, Faith Hill, Chaka Khan a Diana Krall a vyhrála soutěže za vlastní texty a hudbu v Americe a Kanadě.

Její turné po Evropě na podzim 2009 je velmi osobní, pohnutlivá a živá show. Dekkerová vystupuje v Anglii sama. Ale na zbytku cesty ji provází několik talentovaných hudebníků, mj. mezinarodně známý basista a nově i fantastický kytarista David Marion, který je od 2005 stálým členem její skupiny. David pracoval také s Natalií Makoma (finalistka “Superstar 2008“ v Holandsku) a s Third Eye Blind. A v norské, švédské a dánské show ji provází zpěvačka Vicky Sjohall, jejíž recenze po vystoupení s Dekkerovou oplývají superlativy.

Nejnovější nahrávky Melanie Dekkerové jako např. album “Releasedvznikly s Davidem Kershenbaumem (producent pro Tracy Chapman, Joe Jackson a Duran Duran) a s virtuozním kytaristou a komponistem Jasonem Nettem.

Už o dva roky později byla sama producentkou svého alba “Acoustic Ride. Tímto albem se trefila do vkusu svých fanoušků a album je možno koupit přímo na koncertech a u CDBABY.

„Nadšeně ráda hraji a navazuji kontakty s lidmi. Přeji si, aby lidé zpívali, smáli se a plakali podle toho, jaké city právě chtějí vyjádřit během mého zpěvu, když je vedu temnými nebo jasnými momenty v mých písních. Jsou to mé vztahy k mým fanouškům a přátelům, které mě vždy povzbuzují k psaní, ke zpěvu a k vystoupením,"říká entuziastická Dekkerová. (jp)

Vstupné je 120 korun.