„Spousta lidí se jistě shodne, že slečny, které se chtějí stát slavnými modelkami či miskami, nemusí být vždy vysoké nejméně stošedesátosm centimetrů. Když už se rozhodnou, že zkusí své štěstí v nějakém boji o korunku královny krásy, tak jsou nemilosrdně hned vyraženy. Kvůli své nevyhovující velikosti. V Miss Petite International se to stát ale nemůže," zdůrazňuje hlavní výhodu Adéla Kaššová, ředitelka pražské modelingové agentury Miss Petite.

Vyplnit dotazník, pohovořit krátce s vedením soutěže a nechat se vyfotit. Tak takto probíhal ve stručnosti
casting v hudebním klubu Unico ME, jehož se zúčastnila i Kateřina Hájková ze vzdálených Lovosic.

„Již dříve jsem se chtěla zapojit do jiných projektů, ale vzhledem k mé malé výšce to nešlo. Proto jsem velmi ráda,
že vznikla Miss Petite International, na níž jsem narazila na internetu," odpověděla nadšeně Kateřina.

Tu přijeli do Teplic psychicky podpořit její rodiče a kamarádka. Jestli postoupí z konkurzu dál, se uvidí po 5. květnu.
„Ve středu se koná poslední castingové kolo v pražském Óčko Music Clubu. Od tohoto dne se začne postupně vybírat patnáct vhodných adeptek do semifinále, jež se uskuteční v české metropoli 22. května. V průběhu léta je ještě naplánováno tzn. předfinále, z něhož vzejde kompletní desítka finalistek," avizuje Adéla Kaššová. Následně dodala, že na finalistky pak čeká dvoutýdenní soustředění na Floridě a sedmidenní přípravný kemp v Andalusii.

TEPLICKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU - STAŇTE SE JEHO FANOUŠKEM ZDE

„V průběhu těchto dvou pobytů se naučí účastnice řadu věcí, které se jim budou hodit pro případnou kariéru v modelingu. Kdybych měla být trochu konkrétní, tak se budou učit pózovat před fotografy, komunikovat s médii, procvičí si správné chození po mole, anebo poodhalí tajemství profesionálního líčení," blíže specifikovala Kaššová.

Co si aspirantky odnesly ze zahraničních pobytů, se dozvíme již na podzim tohoto roku, respektive v neděli
10. října, kdy proběhne v Praze velkolepé grandfinále za účasti televizních kamer. Slavnostní ceremoniál bude vysílán v přímé přenosu.

Martin Tóth