„Brichta, interpret řady rockových hitů jako Dívka s perlami ve vlasech či Barák na vodstřel, vystoupí se svojí kapelou Aleš Brichta Project ve finále devátého ročníku Fírfestu. Zazpívá tu se svou kapelou poprvé. Před ním pobaví ústecká legenda Hydrargyrrum, hrající melodický metal. Ta také v sobotu večer v Letním kině křtí zbrusu nové album Rebirth in Steel, vydané po patnácti letech,“ slíbila zakladatelka a pořadatelka Fírfestu Hana Štrymplová.

Lákadel bude mít festival mnohem víc. „Příjemně mohou překvapit dívky z rockové skupiny The Agony, vždy udělá radost mostecká bluesrocková parta Cumbal, těším se na veselé Točílas, ústecké nováčky Tarantule i Loco Loco. Fírfest je uvidí poprvé,“ vypočítala pořadatelka.

Pěkný plakát už nakreslil pro festival Karel Kopic, jistota ústecké výtvarné scény. Součástí doprovodného programu letos pro děti bude nejen skákací hrad, ústecké školáky i předškoláky také čeká malování na obličej plus ukázky práce záchranářů i hasičů.

„Termín festivalu je vždy počátek září, publikum už je zvyklé,“ ví Petr Štrympl, spolupořadatel festivalu Fírfest a člen skupiny Sklap.