Slovenští No Name i československá parta okolo zpěváka Mekyho Žbirky mají pestré léto. Meky bavil sever Čech symfonicky na Benátské noci a „jen" s kapelou třeba na Okoři; nyní jej čekají vystoupení v Piešťanech 30. srpna, den poté pobaví ústecký festival pro celou rodinu Labské léto 2013 a 14. září budou hvězdou Vinobraní v Roudnici.

Sľuby mají úspěch

Tamtéž si publikum zatančí na jasné hity No Name. „Absolvují festivalové léto doslova od Humenného po Aš, respektive Ústí nad Labem. Poté, co v Humenném s přehledem vyprodali amfiteátr, přesunuli se směrem na západ. V Čechách patří mezi headlinery domácích festivalů, jejich popularita opět stoupá s aktuálním singlem „Sľuby", který válcuje české rádiové hitparády," uvádí Zdenka Selingerová, spolupracovnice populární slovenské kapely.

Oficiální výsledky hitparády IFPI CZ v polovině prázdnin katapultovaly No Name na 1. místo v hitparádě hranosti českých a slovenských skladeb v českém éteru! Hit „Sľuby" se usadil na vrcholu hitparády Rádio CZ 50 přesně po deseti týdnech od nasazení do rádií," říká spokojeně.

Timko: Díky emocím

Spokojený je i frontman No Name Igor Timko. A vzpomíná: „Přesně před 15 lety jsme vydali naše první album. Je lichotivé, že i po tak dlouhé době působení se naše skladby ocitají na absolutním vrcholu rádiového éteru. Osobně si myslím, že za to vděčíme emocím, které prostřednictvím naší hudby publiku nabízíme. Vždyť v dnešních časech nahánění peněz je poměrně vzácné, když někdo někomu poví, že ho „miluje". Díky úspěchu našich skladeb u fanoušků se nám často stává, že se v šatně před koncertem neumíme dohodnout, kterou písničku večer nezahrajeme. Řešit takovéto „problémy" je velice příjemné," směje se Igor Timko svým neodolatelným úsměvem.

Jeho kapela tak i v srpnu pokračuje v koncertním tažení po hudebních festivalech. Do konce léta je čeká ještě 12 festivalových vystoupení v Čechách a na Slovensku. Na každém vystoupení jsou „Sľuby" pro kapelu „povinnou jízdou", bez které je fanoušci nepustí z pódia. Ostatně podobně to mají No Name už roky s hity Lekná, Ty a tvoja sestra, Čím to je a řadou dalších svých písní.

„K novému singlu kapela No Name již před létem natočila také vizuálně působivý videoklip. Točili jej ve spolupráci s režisérským tandemem Patrik Pašš a Peter Budinský, v hlavní roli se ovšem nepředstavuje Igor, ale „druhý nejmladší z rodu Timků v kapele, bubeník Ivan".

Labské léto

Lístky na Labské léto má recepce Hitrádia FM (Stroupežnického 2, Ústí) i OC Forum Ústí (1. patro, stánek u dětského koutku denně 9.00 19.00). Budou i na akci na vstupech do letního kina. Stojí tu jako v předprodeji 99 Kč/ osoba. Rodinné vstupné je 249 Kč (2 dospělí i 2 děti do 15 let).

Dítě v kočárku má vstup zdarma, všichni ostatní musí mít vstupenku ( ZTP apod.).