Naše děti budou naopak své práce vystavovat v Mongolsku. Výstavu zahájil pan Namnan Nyamjav, Rada vyslanec Velvyslanectví Mongolska v České republice.

Spolupráci se školou odstartoval v únoru mongolský výtvarník Unent Delger, žijící v Praze, který děti nadchl svojí přednáškou o Mongolsku. Včera, v den vernisáže, přiblížil život mongolských dětí, bajek a pohádek dětem na prvním stupni.

„Minigalerii Vestibul, kde výstava probíhá, jsme ve škole založili před dvěma lety. Vystavují tu především naši žáci a vernisáže se vždy účastní děti, rodiče, zástupci města i veřejnost. Také po přednášce pana Delgera byla zahájena výstava jeho kreseb. Naši žáci tak měli možnost seznámit se s výtvarnou tvorbou profesionálního umělce z pro nás exotické země. Děti seznamujeme s rozmanitostí různých kultur a jejich tradicemi a pro žáky je tato forma velmi přitažlivá,“ uvedla učitelka výtvarné výchovy Věra Klocková.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.