Diváci jej budou mít možnost shlédnout neobvykle hned třikrát. Třikrát se na prknech divadla objeví i druhá opera, Kouzelná flétna od Wolfganga Amadea Mozarta.
Autorem celého nápadu je dirigent Norbert Baxa. Teplice vnímá jako ideální místo pro uskutečnění takové akce, mají výhodnou polohu a jsou zde i dobré možnosti spojení. Jedním z cílů akademie je vrátit Krušnohorskému divadlu život. A to v tom smyslu, že se jeho chodby opět zaplní denně zkoušejícími vystupujícími. Do Teplic se vrátí živé divadlo. A rozšíří se tak i kulturní nabídka nejen pro Tepličany a lázeňské hosty. Ředitel DK Teplice Přemysl Šoba vyslovil na včerejší tiskové konferenci přání, aby do Teplic zamířili také milovníci kultury z širokého okolí a zahraničí.
Přáním pořadatelů je z této akce udělat tradici, první ročník je přitom nejtěžší. Ujme se? Přiláká návštěvníky? Zúročí se obrovská snaha a nasazení všech zúčastněných? To vše se uvidí až po skončení.
Mladí nadějní zpěváci mají šanci předvést své umění před zdejším publikem. Přijeli do České republiky nasbírat další zkušenosti a především si dobře zahrát a zazpívat. Vystoupí i v pražském Rudolfinu. Odměnou jim bude spokojenost návštěvníků vyjádřená mohutným potleskem. Mladí talenti jsou ubytováni na internátu teplické konzervatoře. Norbert Baxa si velmi pochvaluje spolupráci s jejím vedením při zajišťování ubytování.
Na hudební akademii se kromě mladých zpěváků podílejí také české i zahraniční osobnosti z hudebního světa. Kromě Norberta Baxy, který diriguje Kouzelnou flétnu jsou jimi například italský dirigent Massimiliano Matesic , režisérka Nancy Hermiston (Kanada), profesor pražské konzervatoře Jiří Kubík (ČR), režisér Martin Otava (ČR) a Magdaléna Hajóssyová, profesorka pražské AMU.
Ceny vstupného na představení se pohybují od 70 do 150 korun. Slevu mají samozřejmě majitelé Senior pasu, studenti či majitelé ABO. Lazebník sevillský má tedy premiéru již tento pátek. Další dvě představení proběhnou ve středu 25. a v neděli 29. července. Kouzelná flétna se poprvé představí v pátek 3. srpna. Zbylá dvě představení pak na diváky čekají opět ve středu, ale 8. srpna a v neděli 12. srpna.