V sobotu večer bylo na programu vystoupení skupiny Beatles Revival a ohňostroj.
„Je dobře, že se nám podařilo odfiltrovat stánkaře na tržišti tak, že tu jsou opravdu zastoupena pouze taková řemesla, která sem svým rázem patří,“ uvedl v sobotu Antonín Vejtasa z Oseka.
Neodmyslitelnou součást každé „pouti“, jak jsou Osecké slavnosti lidmi nazývány, tvoří samozřejmě kolotoče. „Jé, mami, já bych chtěl na tuhle pirátskou loď,“ prosil osmiletý Martin Bala svou maminku. A to byli teprve u vstupu do areálu kolotočů.
Ceny atrakcí se pohybovaly v rozmezí od 20 až do 50 korun. Za dvacetikorunu bylo možné pohoupat dítě na klasických lodičkách a za padesát korun si mohla ratolest jištěná gumovými lany zaskákat na velké trampolíně. Především muže lákala dlouhá řada střelnic.
Nebyla by to správná pouť bez vystřelené růže z „krepáku“ a navoněné opravdu silným parfémem.

Centrem dění bylo tržiště


Srdcem celé pouti však bylo nádvoří před klášterem. Právě zde bylo největší živo. Historické tržiště každoročně láká nejvíce lidí. K vidění zde byly ukázky tradičních řemesel a mnohé výrobky byly pak samozřejmě také na prodej. Koupit jste si mohli třeba různé košíkářské zboží, tradiční chodskou keramiku, přírodní mýdla a další originální výrobky. Z dobrůtek nechyběl turecký med, medovina nebo tradiční staročeský trdelník, slaďoučké pečivo s příchutí oříšků.
Svůj prostor zde měla i pouliční divadla. Lidé si například mohli vyzkoušet práci s mečem, nebo jak se hraje na buben nebo kytaru.
Novinkou na letošním ročníku oseckých slavností byla výstava závodních aut. Dvacítka rychlých upravených vozidel stála na odstavném prostoru při hlavní silnici z Dubí do Litvínova. „Je to letos poprvé. Založili jsme klub a teprve se rozjíždíme. Už jsme uspořádali několik závodů do vrchu. Další chystáme, povede z Mikulova od konce obce až na Nové město,“ říká Ludvík Andrle, předseda klubu.